SZKOLNE SPOTKANIA FILMOWE
CZYLI Z "MIŁOŚCI" DO FILMU
Po wakacyjnej przerwie wznowił działalność SZKOLNY KLUB FILMOWY współpracujący z ARTYSTYCZNYM KLUBEM FILMOWY działającym przy kinie "ETIUDA".
W środę 9 WRZEŚNIA NA SPECJALNEJ PROJEKCJI grupa "filmowa" z I LO im. St. Staszica zmierzyła się z propozycją opowiadającą o fascynacjach muzycznych, problemach dorastania, studiowaniu, podejmowaniu pierwszej pracy oraz o życiowych wyborach: tych dobrych i tych... niezbyt trafionych przez rówieśników z USA - "WE ARE YOUR FRIENDS".
W spotkaniu wzięli udział "starzy bywalcy" czyli uczniowie klasy II E i II B oraz liczna grupa nowych "fanów" kina artystycznego - uczniowie klasy I D, I C.
Kolejne spotkanie w ramach AKF-u już 26 września!!!
W programie prelekcja kierownika kina "Etiuda" pana Waldemara Włodarczyka oraz projekcja filmu "MAŁY KSIĄŻĘ". Serdecznie zapraszamy!!!
Więcej o dokonaniach AKF-u możecie przeczytać na stronie kina "ETIUDA".
Poniżej prezentujemy CERTYFIKAT AKF, który w ubiegłym roku szkolnym otrzymała "niezapomniana" klasa III D. Jest to szczególne wyróżnienie przyznane po raz pierwszy w historii ostrowieckiego kina (mamy nadzieję, że kolejne roczniki uczniów Staszica, będą honorowane w podobny sposób).
Opiekun Szkolnego Klubu Filmowego
Wojciech Szymański
Zapraszamy do przesyłania recenzji z filmów, które możecie obejrzeć na ekranie kina "Etiuda". Najlepsze ukażą się także na stronie kina.
Recenzje proszę przesyłać na adres
wszymanski1lo@o2.pl
Oto recenzja filmu "WE ARE YOUR FRIENDS" autorstwa Barbary Mączki z klasy I C
We Are Your Friends ...
Ten pełen prawdziwego życia film wyreżyserowany przez Max'a Josepha na podstawie napisanego przez niego scenariusza jest dziełem godnym uwagi, trzynastym w jego dorobku. Do filmu zaangażowani zostali młodzi aktorzy: Zac Efron, Emily Ratajkowski, Shiloh Fernandez, Alex Shaffer, Jonny Weston i Wes Bentley, którzy świetnie odegrali swoje role. Najbardziej wyrazistą postać Cola Cartera stworzył Zac Efron - idol współczesnej młodzieży, znany m. in. z 17 Again i The Loxar. Jego wygląd i zachowanie podkreślają realizm odgrywanego bohatera - chłopaka marzącego o karierze DJ'a. Film wpisuje się w konwencję dramatu, romansu i filmu muzycznego.
Dzieło Josepha prezentuje współczesną historię młodych ludzi poszukujących swojej przyszłości i porusza aktualne problemy nastolatków. Osią filmu jest poszukiwanie odpowiedzi na pytanie dotyczące tego, czy możemy być kimś więcej niż jesteśmy. Młodzi bohaterowie w trakcie zdobywania tego, co naprawdę chcą w życiu robić, natrafiają na różne sytuacje, które z jednej strony im przeszkadzają, a z drugiej pomagają w realizacji upragnionego celu. Dość przyjemnie ogląda się ten pojedynek między tym, co czuje się w sercu, a tym, co niesie rzeczywistość. Aktorzy odwzorowujący postacie wzbudzają negatywne i pozytywne emocje. Pokazują czego człowiek w życiu powinien unikać, a do czego tak naprawdę dążyć. Muzyka Elektro House nie tylko pomaga bohaterowi realizować marzenia, ale również uatrakcyjnia warstwę dźwiękową filmu. Z jednej strony nie jest to dzieło, które zaliczyć można do filmów akcji czy rozrywkowych, z drugiej (i to jest walor) - zmusza młodego widza do myślenia na temat przyszłości, sensu realizowania celów, mimo napotykanych trudności.
Choć film pozbawiony jest efektów specjalnych, tak częstych we współczesnym kinie, to wydaje się być specjalnie stworzony dla młodych ludzi. Podejmowane przez głównego bohatera decyzje skłaniają do refleksji. W świetle powyższych argumentów warto obejrzeć ten film.
Barbara Mączka
kl.1C
Liceum Ogólnokształcące Nr I
im. St. Staszica w Ostrowcu Św.
<< Wstecz |