:: Rekrutacja
:: Dni otwarte

Pokonali przeciwników w Turnieju Strzeleckim

Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża oraz Rejonowa Rada HDK PCK w

Ostrowcu Świętokrzyskim już po raz kolejny byli organizatorami Turnieju Strzeleckiego

dla młodzieży oddającej krew. Turniej odbył się na strzelnicy w Szewnie. Zgłosiło się

siedem 4 - osobowych drużyn ze szkół ponadgimnazjalnych (24 uczestników). Były to

następujące szkoły: LO nr I, LO nr III i LO nr IV oraz ZS nr 1,ZS nr 2,ZS nr 3 i ZS nr4.

Młodzież rywalizowała w kategorii indywidualnej - o miano najlepszego strzelca - puchar

Rejonowej Rady HDK PCK w Ostrowcu Św., oraz w kategorii grupowej - o miano

najlepszej drużyny strzeleckiej - puchar posła Zbigniewa Pacelta.

Komisja konkursowa w składzie: Sitarski Michał, Tomczyk Halina, Tobiasz Zygmunt,

Czupryński Janusz, wyłoniła zwycięzców w obu kategoriach.

W kategorii indywidualnej, o miano najlepszego strzelca na trzech miejscach podium

uplasowały się następujące osoby: I miejsce: LO Nr I - Maciej Kwiatkowski - wystrzelał

45 punktów, II miejsce: LO Nr I Daniel Pękalski - zdobył 44 punkty, III miejsce: ZS Nr

III - Mateusz Skoczylas - uzyskał 42 punkty.

W kategorii grupowej, o miano najlepszej drużyny strzeleckiej trzy pierwsze miejsca

zajęli uczniowie następujących szkół: I miejsce: ZS Nr 3 - 123 punkty, II miejsce: ZS Nr

2 - 113 punktów, III miejsce: LO Nr I - 112 punktów.

Po zmaganiach konkursowych młodzież wzięła udział w grillu.