Uczniowie "Staszica" nie tylko z "nosami w książkach"
Dla wielu licealistów pojęcie braku czasu spowodowanego przygotowaniami do egzaminu maturalnego stało się tak powszednie jak dzwonek na lekcje czy przerwę. Dlatego nieraz odmawiają udziału w dodatkowych zajęciach szkolnych lub uchylają się od niektórych obowiązków domowych tłumacząc się nadmiarem prac związanych ze szkołą. Niemniej niektórzy uczniowie potrafią obok codziennych zajęć w szkole rozwijać swoje pasje, a nawet poświęcać czas innym i udzielać się społecznie. Do takich osób niewątpliwie należą "wokalistki" z liceum "Staszica". Jedna z nich - Olga Kosiarz zajęła I miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych w VII Przeglądze Pieśni Patriotycznych i Legionowych zorganizowanych 4 listopada wspólnie przez Miejskie Centrum Kultury oraz Związek Strzelecki "Strzelec". Były to eliminacje do Finału Konkursu "Agnieszka w piosence...". Jury wytypowało 22 osoby, które w finale śpiewały w asyście orkiestry.
"Oprócz mnie z naszej szkoły nagrodzona została Kinga Taćkiewicz, która zajęła II miejsce. Zaśpiewałam utwory: "Ballada wrześniowa" - Kaczmarskiego, i "Miejcie nadzieję" - Wójcickiego. Wraz z Angeliką Salus z naszej szkoły oraz Weroniką Zieleń (PG nr I) dostałyśmy się do ścisłego finału tego konkursu, który odbył się 18 listopada w Końskich. Angelika otrzymała wyróżnienie a ja zajęłam II miejsce" - opowiada Olga Kosiarz.
W Finale Konkursu "Agnieszka w piosence ..." oprócz wokalistek wystąpił także obchodzący w tym roku jubileusz 20- lecia istnienia Nauczycielskiego Chóru "Coro Cantorum" z gościnnie występującą wokalistką Sylwią Spustek, absolwentką liceum "Staszica". Dużą rolę w tego typu występach i konkursach odgrywają pani Ewa Goworowska oraz pan Ryszard Góra, którzy nie tylko czuwają nad artystycznie celującym przebiegiem uroczystości, ale także są dużym wsparciem dla śpiewających. Poza tym dbają o wzorowe przygotowanie wokalistek.
Tydzień wcześniej - 11 listopada - Olga wraz ze swymi koleżankami miała okazję wystąpić jeszcze w galowym koncercie z okazji Święta Odzyskania Niepodległości, który odbył się w sali kina "Etiuda".
Uczennice te cały czas udowadniają, że warto się wysilać. Nagrodą są nie tylko upominki, ale przede wszystkim satysfakcja z tego, iż możemy zrobić coś dla innych. Jak bowiem wyglądałyby różne uroczystości bez oprawy artystycznej - bardziej surowo i nudnie. Już
6 grudnia w domu kultury "Malwa" nie tylko nasze wokalistki, ale także inni uzdolnieni uczniowie naszego liceum będą występować na scenie dla dzieci i młodzieży z okazji Światowego Dnia Niepełnosprawności. Umiejętność odczuwania empatii i robienia czegoś dla innych to dziś bardzo porządana cecha.
Przygotował: Norbert Schindler - nauczyciel języka niemieckiego
<< Wstecz |