Aktualności

:: Strona główna
:: Sprawy bieżące
:: Kalendarium szkolne

O szkole

:: Dane adresowe i kontakt
:: Historia szkoły
:: Galeria zdjęć
:: Osiągnięcia
:: Dokumenty szkolne
:: Organizacje szkolne

Administracja

:: Dyrekcja szkoły
:: Nauczyciele
:: Biblioteka
:: Pedagog szkolny
:: Gabinet lekarski
:: Sekretariat
:: Księgowość

Uczniowie

:: Plan lekcji
:: Klasy
:: Samorząd szkolny
:: Materiały dla ucznia
:: Dzwonki
:: Prace uczniów

Dla Rodziców

:: Rada Rodziców
:: Dyżury nauczycieli
:: Informacje dla Rodziców

Rekrutacja

:: Rekrutacja
:: Dni otwarte

Sukcesy uczniów z bilogii

 

LO nr I oferuje uczniom bogatą ofertę dodatkowych możliwości zdobywania i poszerzania wiedzy z biologii. Jest to przedmiot cieszący się zainteresowaniem młodzieży, która chętnie angażuje się w przygotowanie do konkursów i olimpiad przedmiotowych.

Znaczna część uczniów zdaje również egzamin maturalny z biologii, uzyskując bardzo dobre wyniki.

W Międzynarodowym Konkursie Biologiczno-Przyrodniczym - OXFORD Educational - "Świat bez granic" brało udział 12 osób. Troje uczniów pani Jolanty Wojtas zostało laureatami tego konkursu: Damian Celiński - laureat I stopnia, Monika Mazur - III stopnia i Milena Kopyś- IV stopnia.

W III powiatowym konkursie dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych na temat "Wiedza o dorobkach cywilizacyjnych" Damian Celiński zajął pierwsze miejsce, a Monika Mazur - II.


Do Olimpiady Biologicznej na szczeblu okręgowym zakwalifikowało się pięcioro uczniów, którzy zostali przygotowani przez panią Danutę Majewską (Marta Żarecka z klasy II c) oraz przez panią Jolantę Wojtas (Damian Celiński, Marta Klepacz, Monika Mazur i Milena Kopyś z klasy III c).

 

Uczniowie LO nr I uzyskali bardzo dobre wyniki, dzięki czemu szkoła zajęła 3 miejsce w eliminacjach okręgowych.
Największy sukces osiągnął Damian Celiński, uczeń pani Jolanty Wojtas, który zajął III miejsce. Decyzją Komisji Komitetu Głównego Olimpiady Biologicznej z dnia 25 lutego 2009 roku został zakwalifikowany do zawodów na szczeblu centralnym(III) stopnia XXXVIII Olimpiady Biologicznej i uzyskał tytuł finalisty.

W zawodach brało udział 2169 osób z całej Polski, a Damian znalazł się wśród 108 uczniów, którzy uzyskali więcej niż 85 punktów.
Młodzież z LO nr I brała również udział w Ogólnopolskim Konkursie "Eko-Planeta" organizowanym przez SGGW w Warszawie. Jego wyniki będą ogłoszone w czerwcu.

 

W kwietniu odbędzie się Olimpiada Wiedzy Ekologicznej na szczeblu wojewódzkim, do której zakwalifikowało się troje uczniów: Wanat Aleksandra z klasy II c przygotowana przez panią D. Majewską, Damian Celiński klasy III c i Magdalena Zybała z klasy I c - uczniowie pani J. Wojtas.

 

 

<< Wstecz

Copyright by LO Nr I | Valid HTML 4.01 & CSS

szablon pochodzi ze strony szbloniki.com