Aktualności

:: Strona główna
:: Sprawy bieżące
:: Kalendarium szkolne

O szkole

:: Dane adresowe i kontakt
:: Historia szkoły
:: Galeria zdjęć
:: Osiągnięcia
:: Dokumenty szkolne
:: Organizacje szkolne

Administracja

:: Dyrekcja szkoły
:: Nauczyciele
:: Biblioteka
:: Pedagog szkolny
:: Gabinet lekarski
:: Sekretariat
:: Księgowość

Uczniowie

:: Plan lekcji
:: Klasy
:: Samorząd szkolny
:: Materiały dla ucznia
:: Dzwonki
:: Prace uczniów

Dla Rodziców

:: Rada Rodziców
:: Dyżury nauczycieli
:: Informacje dla Rodziców

Rekrutacja

:: Rekrutacja
:: Dni otwarte

Zespół tańca nowoczesnego w "Staszicu"

 

W  Liceum Ogólnokształcącego Nr I przy Zespole Szkół Ogólnokształcących
w Ostrowcu Św. istnieje od 4 lat Koło Tańca.

    

Zajęcia taneczne odbywają się w czasie wolnym 2 razy w tygodniu. Młodzież podzielona jest na dwie grupy taneczne.

Taniec nowoczesny to nie tylko aktywna forma spędzania czasu wolnego, pogłębianie zainteresowań, ale i wspaniały sposób na redukowanie stresu, dobre samopoczucie, radość, relaks i odprężenie dla umysłu.

 

Wielu młodych ludzi należy do Zespołu Tańca Nowoczesnego "RED GO" nie tylko dlatego, że chcą się nauczyć tańczyć, ale także chcą być atrakcyjnymi towarzysko. Znajomość tańca jest symbolem obycia. Poprzez taniec uczeń wyrabia w sobie poczucie rytmu, słuchu, swobodę ruchów; uzyskuje harmonijność i płynność ruchową. Taniec kształtuje siłę mięśni nóg, tułowia, mięśni brzucha i grzbietu, poprawia wydolność układu oddechowego i krążenia. Ruchy, kroki i ewolucje taneczne pozwalają na wyćwiczenie giętkości, równowagi, panowania nad swoim ciałem; pomagają nam w sposób przyjemny spalić nadmiar tkanki tłuszczowej.

Celem zajęć  tanecznych jest zapoznanie uczestników  z daną formą tańca, omówienie techniki tanecznej, a następnie zapoznanie ich z gotową choreografią układów tanecznych (Hip-Hop, Funky, Jazz, Disco, techniki łączone).

Efektem zaangażowanej działalności koła tańca nowoczesnego jest liczny udział Zespołu "RED GO" w imprezach kulturalnych i sportowych w szkole i poza nią,
popisach, konkursach: 100 - lecie istnienia LO Nr I , Koncert - Tańcząca Malwa, Dni Otwarte Szkoły, Mikołajki i Dzień Dziecka w placówkach opiekuńczo - wychowawczych, Ślubowanie klas I, Zakończenie Roku Szkolnego, Dzień Europejski, Mistrzostwa Województwa o Puchar Świętokrzyskiego Komendanta Państwowej Straży Pożarnej, Ogólnopolskie   Mistrzostwa Drużyn Policyjnych z okazji V-lecia powstania IPA. Mistrzostwa Powiatu w Futsalu, II Liga Futsalu i inne.

 

Pomysł i realizacja: mgr Monika Żardecka

 

 

 

 

<< Wstecz

 

Copyright by LO Nr I | Valid HTML 4.01 & CSS

szablon pochodzi ze strony szbloniki.com