Aktualności

:: Strona główna
:: Sprawy bieżące
:: Kalendarium szkolne

O szkole

:: Dane adresowe i kontakt
:: Historia szkoły
:: Galeria zdjęć
:: Osiągnięcia
:: Dokumenty szkolne
:: Organizacje szkolne

Administracja

:: Dyrekcja szkoły
:: Nauczyciele
:: Biblioteka
:: Pedagog szkolny
:: Gabinet lekarski
:: Sekretariat
:: Księgowość

Uczniowie

:: Plan lekcji
:: Klasy
:: Samorząd szkolny
:: Materiały dla ucznia
:: Dzwonki
:: Prace uczniów

Dla Rodziców

:: Rada Rodziców
:: Dyżury nauczycieli
:: Informacje dla Rodziców

Rekrutacja

:: Rekrutacja
:: Dni otwarte

 

 

Byliśmy Gospodarzami Powiatowej Inauguracji Roku Szkolnego 2018/2019

 

 

 

Uroczystość rozpoczęła się 3-go września o godzinie 9.00. w hali sportowej LO Nr I im. Stanisława Staszica w Ostrowcu Św. Ceremoniał szkolny odbył się z udziałem Pocztu Sztandarowego, który stanowi integralną część uroczystości szkolnych o wysokiej randze.

 

 

Dyrektor Dariusz Kaszuba powitał uczniów, nauczycieli, rodziców oraz gości, którzy przybyli w składzie: Starosta Ostrowiecki Zbigniew Duda, Naczelnik Wydziału Edukacji, Opieki Zdrowotnej i Spraw Społecznych Antonii Maciejko, Radni Powiatu Ostrowieckiego tj. Agata Adamek, Renata Ślusarz – Magiera, Jarosław Czarnecki, Mariusz Wesołowski oraz Krzysztof Ołownia - Przewodniczący Rady Społecznej ZOZ w Ostrowcu Św.

 

 

 

 

 

 

Dyrektor liceum kolejne słowa skierował do młodzieży, podkreślił w nich istotną rolę marszałka Józefa Piłsudskiego w odzyskaniu niepodległości przez Rzeczpospolitą Polską 11 listopada 1918r. Dyrektor przywołując postać Józefa Piłsudskiego, walczącego o wolność i niepodległość Polski podkreślił istotne wątki z życia marszałka, który był działaczem społecznym i niepodległościowym, żołnierzem, politykiem, mężem stanu, od 11 listopada 1918 był naczelnym wodzem Armii Polskiej, w latach 1918–1922 naczelnikiem państwa, pierwszym marszałkiem Polski (1920).

 

 

Dyrektor Dariusz Kaszuba nawiązał również w swoim wystąpieniu do obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości przez Rzeczpospolitą Polską 11 listopada 1918r. Postać marszałka Józefa Piłsudskiego została przywołana gdyż na wniosek prezydenta RP zwołano Zgromadzenie Narodowe na 5 grudnia 2017 z okazji 150. rocznicy urodzin marszałka Józefa Piłsudskiego, co stanowiło inaugurację obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. W orędziu wygłoszonym przed obiema izbami parlamentu tego dnia prezydent zainaugurował obchody jubileuszu stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

 

Znacząco wybrzmiały również słowa dyrektora skierowane do młodzieży, nawiązujące do tradycji i historii naszego miasta, regionu:

 

”Przypadł Wam w udziale zaszczyt uczenia się w liceum, które jest najstarszą szkołą w mieście i jedną z najstarszych w województwie świętokrzyskim - działającą bez przerwy szkołą średnią. Jesteśmy szkołą, która w Ogólnopolskim Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych zanotowała największy awans, do trzeciej setki najlepszych liceów w Polsce i do pierwszej dwusetki najlepszych szkół olimpijskich”.

 

Inauguracja roku szkolnego urozmaicona została występami uczniów, którzy rozwijają swoje pasje i artystyczne talenty z ogromnym zaangażowaniem, dzieląc się nimi nie tylko na uroczystościach szkolnych.

 

 

 

 

 

Dyrektor Szkoły przedstawił pierwszoklasistom wychowawców:

 

klasa 1b mgr Beata Kot

klasa 1c mgr Katarzyna Wójcik-Nogal

klasa 1d mgr Maciej Krawczyk

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Szkołę odwiedzili absolwenci i pochwalili się miejscami na wybranych przez siebie studiach.

fot. Klaudia Sasak

 

 

 

 

<< Wstecz

 

Copyright by LO Nr I | Valid HTML 4.01 & CSS

szablon pochodzi ze strony szbloniki.com