Aktualności

:: Strona główna
:: Sprawy bieżące
:: Kalendarium szkolne

O szkole

:: Dane adresowe i kontakt
:: Historia szkoły
:: Galeria zdjęć
:: Osiągnięcia
:: Dokumenty szkolne
:: Organizacje szkolne

Administracja

:: Dyrekcja szkoły
:: Nauczyciele
:: Biblioteka
:: Pedagog szkolny
:: Gabinet lekarski
:: Sekretariat
:: Księgowość

Uczniowie

:: Plan lekcji
:: Klasy
:: Samorząd szkolny
:: Materiały dla ucznia
:: Dzwonki
:: Prace uczniów

Dla Rodziców

:: Rada Rodziców
:: Dyżury nauczycieli
:: Informacje dla Rodziców

Rekrutacja

:: Rekrutacja
:: Dni otwarte

 

 

Wyjazd do teatru muzycznego Roma na spektakl
pt. "Piloci" w reżyserii Wojciecha Kępczyńskiego0

 

 

Dnia 16 listopada uczniowie klas IB, ID oraz IID odbyli wycieczkę do Warszawy pod opieką nauczycieli: p. Doroty Mączki, p. Beaty Kot, p. Wojciecha Szymańskiego oraz p. Macieja Krawczyka. Głównym celem wyjazdu było obejrzenie spektaklu pt. "Piloci" w reżyserii Wojciecha Kępczyńskiego w teatrze muzycznym „Roma”.

 

 

Wspaniała gra aktorska i efekty specjalne zapierały dech w piersiach. Muzyka i scenografia doskonale wprowadzały w nastrój, a taniec i gra gestami oraz mimiką twarzy były mistrzowsko dopracowane.

 

 

Dzięki przedstawieniu widzowie mogli poznać historię czterech polskich pilotów wojskowych biorących udział w Bitwie o Anglię, zaprezentowaną w formie emocjonalnego musicalu, pozwalającego odczuć zarówno ich radości i nadzieje związane z walką o niepodległość Polski, jak i smutek oraz załamanie spowodowane drastycznymi wydarzeniami. Utwór skłania do refleksji nad tym, ile człowiek jest w stanie dokonać kierowany wyższymi wartościami w walce o realizację idei, choć równocześnie uzmysławia kruchość i ulotność ludzkiego życia.
Spektakl wywołuje ogromne emocje, które zostawiają głęboki ślad w psychice widza. W obecnym świecie wolność jest codziennością. Tego typu opowieści pokazują, że jest bezcennym darem, za który wielu z naszych przodków oddało życie.

Natalia Domańska, kl. IID

 

 

 

 

<< Wstecz

Copyright by LO Nr I | Valid HTML 4.01 & CSS

szablon pochodzi ze strony szbloniki.com