Aktualności

:: Strona główna
:: Sprawy bieżące
:: Kalendarium szkolne

O szkole

:: Dane adresowe i kontakt
:: Historia szkoły
:: Galeria zdjęć
:: Osiągnięcia
:: Dokumenty szkolne
:: Organizacje szkolne

Administracja

:: Dyrekcja szkoły
:: Nauczyciele
:: Biblioteka
:: Pedagog szkolny
:: Gabinet lekarski
:: Sekretariat
:: Księgowość

Uczniowie

:: Plan lekcji
:: Klasy
:: Samorząd szkolny
:: Materiały dla ucznia
:: Dzwonki
:: Prace uczniów

Dla Rodziców

:: Rada Rodziców
:: Dyżury nauczycieli
:: Informacje dla Rodziców

Rekrutacja

:: Rekrutacja
:: Dni otwarte

Dzień Edukacji Narodowej

 

Międzyszkolnego Konkursu Kolęd i Pastorałek
w językach romańskich

 

 

W dniu 14 grudnia w Liceum Ogólnokształcącym Nr I im. St. Staszica odbyła się kolejna edycja Międzyszkolnego Konkursu Kolęd i Pastorałek w językach romańskich organizowanego od 2010 roku przez panią Patrycję Kosmacińską, nauczycielkę języka hiszpańskiego i panią Joannę Gibalską, nauczycielkę języka francuskiego.

 

 

 W konkursie, którego celem było promowanie języków romańskich oraz popularyzacja kolęd i pastorałek, wzięli udział uczniowie szkół ze Starachowic i z Ostrowca Św. Wszystkich serdecznie powitał pan Dariusz Kaszuba, Dyrektor Liceum Ogólnokształcącego Nr I im. St. Staszica.

 

Swoją obecnością zaszczycili pan Sławomir Miszczuk, Dyrektor Liceum Ogólnokształcącego Nr II im. J. Chreptowicza oraz pani Małgorzata Łojek, nauczyciel muzyki.

 

Wśród opiekunów uczniów byli nauczyciele języka francuskiego: pani Edyta Kaptur, pani Alicja Samot i pani Joanna Gibalska oraz języka hiszpańskiego: pani Ewa Bińczak, pani Marta Kałuża i pani Patrycja Kosmacińska.

 

 

W kategorii szkoły podstawowe i gimnazja:

I miejsce i nagrodę specjalną zdobyła – Aleksandra Kosiak z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 14 im. Orląt Lwowskich w Ostrowcu Św. (kolęda w j. hiszpańskim)

 

W kategorii szkól średnich: język francuski:

I miejsce wyśpiewała Agnieszka Głowacka z I LO im.T.Kościuszki w Starachowicach

II miejsce Dominika Bugajska i

III miejsce Wiktoria Grudzień -uczennice LO Nr II im. J. Chreptowicza.

 

Wyróżnienia otrzymali: Rozalia Kocjan z LO nr III im.Wł.Broniewskiego i duet Klaudia Nowak i Julia Ostatek z I LO im.T.Kościuszki w Starachowicach.

 

W kategorii język hiszpański:

I miejsce przypadło w udziale Zofii Pacholczak z LO Nr II im. J. Chreptowicz

II miejsce ex aequo zajęły Agata Sobólska z LO nr I im.St.Staszica i Paulina Nowak z I LO im.T.Kościuszki,

III miejsce zespól w składzie: Anna Winczakiewicz, Aleksandra Adamus, Julia Zając, Aleksandra Mazur i Renata Kaczmarczyk z LO Nr II im. J. Chreptowicza.

 

Wyróżnienia zdobyli Krystian Rostek i zespól w składzie: Anna Pióro,Julia Tuchowska, Olga Surowiec,Julia Kwiecień i Weronika Wzorek z LO Nr II im. J. Chreptowicza oraz Julia Wypchło z LO nr I im.St.Staszica.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Rozdanie nagród, dyplomów i wyróżnień odbyło się w obecności Pana Dyrektora Dariusza Kaszuby, który wręczył również podziękowania wymienionym nauczycielom, przygotowującym uczniów do konkursu.

 

 

 

 

W roli konferansjerów wystąpiły Paulina Wójcik i Natalia Snop , a nad stroną techniczną czuwali kolejno Mateusz Pawelec, Jakub Kurek, Paweł Sobczyński, Kacper Chuchała. Piękną dekorację wykonała pani Donata Maj. Spotkanie przebiegło w miłej, świątecznej atmosferze.

 

 

zdjęcia  Izabela Otręba kl.Id

 

 

 

 

<< Wstecz

 

Copyright by LO Nr I | Valid HTML 4.01 & CSS