Aktualności

:: Strona główna
:: Sprawy bieżące
:: Kalendarium szkolne

O szkole

:: Dane adresowe i kontakt
:: Historia szkoły
:: Galeria zdjęć
:: Osiągnięcia
:: Dokumenty szkolne
:: Organizacje szkolne

Administracja

:: Dyrekcja szkoły
:: Nauczyciele
:: Biblioteka
:: Pedagog szkolny
:: Gabinet lekarski
:: Sekretariat
:: Księgowość

Uczniowie

:: Plan lekcji
:: Klasy
:: Samorząd szkolny
:: Materiały dla ucznia
:: Dzwonki
:: Prace uczniów

Dla Rodziców

:: Rada Rodziców
:: Dyżury nauczycieli
:: Informacje dla Rodziców

Rekrutacja

:: Rekrutacja
:: Dni otwarte

Dzień Edukacji Narodowej

 

I miejsce uczniów „Staszica” w turnieju strzeleckim

 

 

Popularyzując przedwojenne hasło Związku Strzeleckiego "10 strzałów ku Chwale Ojczyzny", 10 listopada, na strzelnicy klubu sportowego "Świt" Starachowice, zrealizowano dwie tury zawodów strzeleckich z karabinka sportowego kbks bocznego zapłonu kalibru 5,6mm na odległość 50m.

 

 

W pierwszej rundzie rywalizowali uczniowie ośmiu ostrowieckich szkół średnich - była to pierwsza tura Międzyszkolnej Ligi Strzeleckiej pod patronatem Starosty Ostrowieckiego Zbigniewa Dudy. Zawody są częścią realizowanego w LO Nr I im. St. Staszica Programu edukacji patriotycznej i proobronnej uczniów szkół ponadgimnazjalnych powiatu ostrowieckiego. Celem programu jest podniesienie poziomu wiedzy o Małej Ojczyźnie w kontekście historii Polski, ze szczególnym uwzględnieniem historii regionu świętokrzyskiego, organizowanie spotkań, konkursów historycznych, rozwijanie zainteresowania historią regionu i strzelectwem sportowym. Program będzie realizowany pod patronatem Starosty Ostrowieckiego i we współpracy z organizacjami, działającymi na terenie województwa świętokrzyskiego.

 

Po pierwszej turze klasyfikacja drużyn przedstawia się następująco:

 

 

I mce- I LO -109 pkt : Aleksandra Mazurek-34pkt., Julia Wypchło 45pkt., Wiktor Podczasi 30pkt.

 

W drugiej turze zawodów strzeleckich, 10 listopada, po raz kolejny uczestniczyli przedstawiciele gmin i organizacji powiatu ostrowieckiego.

Podczas uroczystego koncertu, 12 listopada,
w ostrowieckim muzeum, puchary Starosty Ostrowieckiego i dyplomy wręczono przedstawicielom drużyn oraz najlepszym strzelcom w kategorii kobiet i mężczyzn.

 

I miejsce zespołowo zajęła drużyna w składzie: Paweł Walesic, Maciej Krawczyk, Grzegorz Ciździel z wynikiem 120 pkt. na 150 możliwych do uzyskania.

 

 

 

 

 

<< Wstecz

 

Copyright by LO Nr I | Valid HTML 4.01 & CSS