Aktualności

:: Strona główna
:: Sprawy bieżące
:: Kalendarium szkolne

O szkole

:: Dane adresowe i kontakt
:: Historia szkoły
:: Galeria zdjęć
:: Osiągnięcia
:: Dokumenty szkolne
:: Organizacje szkolne

Administracja

:: Dyrekcja szkoły
:: Nauczyciele
:: Biblioteka
:: Pedagog szkolny
:: Gabinet lekarski
:: Sekretariat
:: Księgowość

Uczniowie

:: Plan lekcji
:: Klasy
:: Samorząd szkolny
:: Materiały dla ucznia
:: Dzwonki
:: Prace uczniów

Dla Rodziców

:: Rada Rodziców
:: Dyżury nauczycieli
:: Informacje dla Rodziców

Rekrutacja

:: Rekrutacja
:: Dni otwarte

 

 

Uczniowie „Staszica” zostali wyróżnieni
przez Starostę Ostrowieckiego

 

 

 

Uczennica klasy IC o profilu biologiczno-chemicznym. W 2018 roku została stypendystką Towarzystwa Szkół Zjednoczonego Świata im. prof. Pawła Czartoryskiego. Konkurs ten miał zasięg ogólnopolski.

 

Uczennica klasy IIA z rozszerzonym programem nauczania matematyki i geografii, została finalistką Świętokrzyskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w siatkówce dziewcząt (4 miejsce). Brała udział w konkursach przedmiotowych.

 

Uczennica klasy IIC o profilu biologiczno-chemicznym, została finalistką Olimpiady Wiedzy Ekologicznej.

 

Uczeń klasy IIB o profilu lingwistycznym Liceum Ogólnokształcącego Nr I im St. Staszica w Ostrowcu Św. Do jego największych sukcesów należą: uzyskanie tytułu laureata VII edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Żołnierze Wyklęci – Bohaterowie Niezłomni”, I miejsce w ogólnopolskim konkursie „Nasi sąsiedzi – Żydzi”, III miejsce w V Prawniczym Konkursie Krasomówczym –Plagiat czy inspiracja? Ochrona własności intelektualnej, I miejsce w konkursie „Zapomniane Akcje Armii Krajowej na terenie Kielecczyzny”, III miejsce w konkursie „Polityka i bezpieczeństwo wokół nas”. Jest posłem do Parlamentu Dzieci i Młodzieży oraz radnym w Młodzieżowym Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego w kadencji 2018 – 2020.

Uczeń klasy IID brał udział, m.in. w konkursie matematyczno-fotograficznym „Matematyka w obiektywie”, w Olimpiadzie Wiedzy o Mediach, gdzie przygotował esej na temat komunikowania społecznego, rozwoju środków, form i modeli komunikowania. W ogólnopolskim Wirtualnym Festiwalu Filmoteki Szkolnej 2018 otrzymał wraz z grupą główną nagrodę publiczności w konkurencji finałowej za czołówkę do filmu Juliusza Machulskiego „Seksmisja”.

 

Dziękujemy nauczycielom i gratulujemy uczniom !

 

 

 

 

<< Wstecz

 

Copyright by LO Nr I | Valid HTML 4.01 & CSS

szablon pochodzi ze strony szbloniki.com