Aktualności

:: Strona główna
:: Sprawy bieżące
:: Kalendarium szkolne

O szkole

:: Dane adresowe i kontakt
:: Historia szkoły
:: Galeria zdjęć
:: Osiągnięcia
:: Dokumenty szkolne
:: Organizacje szkolne

Administracja

:: Dyrekcja szkoły
:: Nauczyciele
:: Biblioteka
:: Pedagog szkolny
:: Gabinet lekarski
:: Sekretariat
:: Księgowość

Uczniowie

:: Plan lekcji
:: Klasy
:: Samorząd szkolny
:: Materiały dla ucznia
:: Dzwonki
:: Prace uczniów

Dla Rodziców

:: Rada Rodziców
:: Dyżury nauczycieli
:: Informacje dla Rodziców

Rekrutacja

:: Rekrutacja
:: Dni otwarte

 

 

Absolwent Staszica, Grzegorz Waliszczak stypendystą Ministra Edukacji po raz…. czwarty!

 

17 kwietnia podczas, zorganizowanej przez Świętokrzyskie Kuratorium Oświaty i Centrum Doskonalenia Nauczycieli, gali wręczenia dyplomów i medali laureatom konkursów przedmiotowych, uhonorowano także stypendystów Ministra Edukacji Narodowej za rok szkolny 2016/17. W tym zaszczytnym gronie znalazł się również absolwent Liceum Ogólnokształcącego Nr I im St. Staszica w Ostrowcu Świętokrzyskim – Grzegorz Waliszczak.

 

W imieniu wyróżnionego, z rąk Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty - p. Kazimierza Mądzika, pamiątkowy dyplom z życzeniami dalszych sukcesów odebrał dyrektor szkoły - p. Dariusz Kaszuba.

 

(foto: ŚCDN Kilelce, p. Martyna Głębocka)

 

 

 

Grzegorz jest jednym z 7 uczniów z województwa świętokrzyskiego, a zarazem jedynym z powiatu ostrowieckiego, który został wyróżniony przez p. minister Annę Zalewską. Jest to wyjątkowy sukces absolwenta i nauczycieli, którzy przygotowali go do udziału w wielu olimpiadach przedmiotowych. W sumie stypendia Ministra Edukacji Narodowej otrzymało 386 uczniów z całej Polski.

 

Jako laureat etapu centralnego XLVII Olimpiady Biologicznej (zdobywca srebrnego medalu) oraz laureat etapu centralnego XXXII Olimpiady Wiedzy Ekologiczne z 3 lokatą, mógł wybrać studia na każdej z uczelni medycznych w kraju. Obecnie jest studentem Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Swoje sukcesy z dziedziny biologii i ekologii zawdzięcza p. mgr Jolancie Wojtas. W roku szkolnym 2016/17 został również finalistą etapu centralnego: XLVIII Olimpiady Języka Rosyjskiego oraz programu naukowego Adamed SmartUp.

 

Uhonorowani przez p. minister Annę Zalewską to najlepsi z najlepszych, a stypendium Ministra Edukacji Narodowej jest najbardziej prestiżowym wyróżnieniem, jakie może wymarzyć sobie uczeń - podkreśla dyrektor liceum p. Dariusz Kaszuba.

 

 

 

 

<< Wstecz

 

Copyright by LO Nr I | Valid HTML 4.01 & CSS

szablon pochodzi ze strony szbloniki.com