Aktualności

:: Strona główna
:: Sprawy bieżące
:: Kalendarium szkolne

O szkole

:: Dane adresowe i kontakt
:: Historia szkoły
:: Galeria zdjęć
:: Osiągnięcia
:: Dokumenty szkolne
:: Organizacje szkolne

Administracja

:: Dyrekcja szkoły
:: Nauczyciele
:: Biblioteka
:: Pedagog szkolny
:: Gabinet lekarski
:: Sekretariat
:: Księgowość

Uczniowie

:: Plan lekcji
:: Klasy
:: Samorząd szkolny
:: Materiały dla ucznia
:: Dzwonki
:: Prace uczniów

Dla Rodziców

:: Rada Rodziców
:: Dyżury nauczycieli
:: Informacje dla Rodziców

Rekrutacja

:: Rekrutacja
:: Dni otwarte

 

 

Ślubowanie klas pierwszych

 

W dniu 21 września uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w wyjątkowej chwili ślubowania, która miała miejsce w Liceum Ogólnokształcącym Nr I im. St. Staszica.

 

 

 

 

 

Pierwszoklasistów przywitali uczniowie klasy trzeciej: Dominika Rak i Kacper Stachurski, którzy poprowadzili uroczystość. Przypomnieli oni, że wszyscy w szkole stanowią wielką rodzinę, w której, oprócz praw, każdy ma swoje obowiązki, a te należy solidnie wypełniać. Podkreślili również, że zdobywać wiedzę pomogą nauczyciele i rodzice, a także starsi koledzy podadzą pomocną dłoń. Wspomnieli, że trzy lata nauki miną szybko i życzyli, by były one pełne radosnych wspomnień, ciepłych chwil i miłych przeżyć.

 

 

 

 

Uczniowie przy Sztandarze Szkoły i w obecności Panów Dyrektorów Dariusza Kaszuby, Tomasza Kwiatkowskiego wychowawców oraz nauczycieli ślubowali m. in.: dbać o dobre imię szkoły i klasy, swym zachowaniem sprawiać radość rodzicom i nauczycielom, być wrażliwym na sprawy innych, być odpowiedzialnym za swoje czyny, otwarcie patrzeć na świat, być kulturalnym, rzetelną pracą poszerzać wiedzę i umiejętności oraz pielęgnować uczucia przyjaźni, miłości i tolerancji.

 

 

 

 

Pan Dyrektor D. Kaszuba życzył satysfakcji z nauki oraz jej maksymalnego wykorzystania w przyszłości.

 

 

Część artystyczną programu pod kierunkiem nauczycielek Wiesławy Grudzień i Doroty Mączki przygotowali , wykorzystując teksty poetyckie, uczniowie: Z. Partyka, J. Mazur, S. Dumania i M. Sadrak z klasy III a oraz K. Sierpień, W. Szewczyk, N. Jasiak i J. Niewadzia z klasy II a. Piosenki w j. polskim i angielskim zaśpiewali: B. Kłonica (III b), M. Fulara i W. Pongowska (III d), M. Binkiewicz i P. Sala (III a), A. Pawlik (I c) oraz S. Nowak (II b).

 

 

 

Na zakończenie prowadzący uroczystość życzyli pierwszoklasistom radosnego odkrywania siebie i realizacji marzeń. Młodzież otrzymała pamiątkowe długopisy.

 

 

 

 

 

 

 

 

Fot. Klaudia Sasak

 

 

 

 

<< Wstecz

Copyright by LO Nr I | Valid HTML 4.01 & CSS

szablon pochodzi ze strony szbloniki.com