Aktualności

:: Strona główna
:: Sprawy bieżące
:: Kalendarium szkolne

O szkole

:: Dane adresowe i kontakt
:: Historia szkoły
:: Galeria zdjęć
:: Osiągnięcia
:: Dokumenty szkolne
:: Organizacje szkolne

Administracja

:: Dyrekcja szkoły
:: Nauczyciele
:: Biblioteka
:: Pedagog szkolny
:: Gabinet lekarski
:: Sekretariat
:: Księgowość

Uczniowie

:: Plan lekcji
:: Klasy
:: Samorząd szkolny
:: Materiały dla ucznia
:: Dzwonki
:: Prace uczniów

Dla Rodziców

:: Rada Rodziców
:: Dyżury nauczycieli
:: Informacje dla Rodziców

Rekrutacja

:: Rekrutacja
:: Dni otwarte

 

 

Noc Biologów na Uniwersytecie Warszawskim

 

 

 

Dnia 12 stycznia uczniowie klas biologiczno-chemicznych wzięli udział w wycieczce zorganizowanej przez panią J. Wojtas oraz panią D. Majewską na Uniwersytet Warszawski. Opiekę nad uczniami sprawowali również pani U. Cędzikowska, pani K. Wójcik-Nogal, pan M. Bocheński oraz pan T. Włodarski.

 

80 uczniów spędziło czas na warsztatach i wykładach zorganizowanych prze Wydział Biologii i Wydział Biochemii UW na potrzeby odbywającej się już po raz siódmy "Nocy Biologów". Uczestnicy podzieleni na grupy wzięli udział w 4 różnych warsztatach.

 

Uczniowie klasy 1c wzięli udział w warsztatach: "Rośliny z probówki", podczas których poznali hodowle roślin in vitro od podstaw. Każdy uczestnik na zajęciach przygotowywał preparat roślinny, który następnie umieszczał w specjalnej pożywce dzięki czemu mógł rozpocząć własną hodowlę tytoniu.

 

 

 

Część uczniów klasy 2c wzięła udział w warsztatach "Zobaczyć niewidoczne, ujawnić niewidzialne. Światło w służbie biologii". Uczniowie samodzielnie przeprowadzali obserwacje mikroskopowe, poznali metody ekstrakcji chlorofilu, dowiedzieli się wiele na temat udziału światła i barwników fluorescencyjnych w funkcjonowaniu roślin oraz przeprowadzali proces elektroforezy.

 

 

 

Inni uczniowie klasy 2c uczestniczyli w warsztatach "Związek na odległość. O relacji mikrobiomu z mózgiem". Uczestnicy zyskali wiedzę na temat działania osi jelitowo-mózgowej, oraz wzięli udział w rozgrywkach mikrobiomowych gier karcianych.

 

 

Grupa z klas 2b i 2d uczestniczyła w zajęciach "Od Adama do Zapłodnienia: historia prawdziwa" gdzie dowiedzieli się, na czym polega i jak skomplikowany jest proces zapłodnienia.

 

 

 

 

Uczniowie brali również udział w sekcji zwłok gąsienicy, podczas której musieli zanurzyć owada w roztworze soli fizjologicznej a następnie otworzyć go, dzięki czemu mogli poznać jego budowę anatomiczną.

 

Warsztaty grupowe zorganizowane były dzięki współpracy naszego liceum z UW. Oprócz tego uczniowie mogli logować się na warsztaty indywidualne oraz uczestniczyć w bogatej gamie wykładów, w której każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Wykłady obejmowały zagadnienia od kodowania białek, przez bezkręgowce, botanikę aż po serię wykładów poświęconych tegorocznej nagrodzie Nobla. Oprócz tego uczestnicy mogli dowiedzieć się wiele na temat pracy i nauki na UW od samych studentów oraz porozmawiać z absolwentem naszej szkoły
dr Radosławem Mazurem.

 

Galeria

 

 

 

 

 

<< Wstecz

 

Copyright by LO Nr I | Valid HTML 4.01 & CSS

szablon pochodzi ze strony szbloniki.com