Aktualności

:: Strona główna
:: Sprawy bieżące
:: Kalendarium szkolne

O szkole

:: Dane adresowe i kontakt
:: Historia szkoły
:: Galeria zdjęć
:: Osiągnięcia
:: Dokumenty szkolne
:: Organizacje szkolne

Administracja

:: Dyrekcja szkoły
:: Nauczyciele
:: Biblioteka
:: Pedagog szkolny
:: Gabinet lekarski
:: Sekretariat
:: Księgowość

Uczniowie

:: Plan lekcji
:: Klasy
:: Samorząd szkolny
:: Materiały dla ucznia
:: Dzwonki
:: Prace uczniów

Dla Rodziców

:: Rada Rodziców
:: Dyżury nauczycieli
:: Informacje dla Rodziców

Rekrutacja

:: Rekrutacja
:: Dni otwarte

 

 

Wyjątkowa nagroda dla klasy IC
za aktywny udział w akcji charytatywnej
„Nakrętki dla Martynki”

 

 

Klasa 1c o profilu biologiczno-chemicznym, jak większość klas w „Staszicu”, chętnie bierze udział w akcjach charytatywnych. Jedną z nich było zbieranie nakrętek dla chorej Martynki. Uczniowie klasy 1c w krótkim czasie zebrali 28 kg nakrętek, czym zadziwili wszystkich.

 

Jako nagrodę, Dyrekcja Szkoły zaproponowała klasie wyjazd na strzelnicę lub dzień bez pytania. Wybrano oczywiście wyjazd na strzelnicę w Chwałowicach, który połączony był z wątkami historyczno – patriotycznymi.

 

8 lutego, młodzież, pod opieką dyrektora szkoły mgr Dariusza Kaszuby, nauczyciela EDB mgr Macieja Krawczyka i wychowawczyni mgr Danuty Majewskiej, rywalizowała w strzelaniu z małokalibrowej broni strzeleckiej tj. karabinka sportowego. Broń ta używana jest w celach sportowych i rekreacyjnych. Każdy oddał 10 strzałów.

 

 

Największą celnością wykazał się Bartosz Bieniek, Adrian Polit i Jan Staniek. Pomimo niskiej temperatury uczniowie byli bardzo zadowoleni. Po rozgrzaniu się przy ognisku wyruszono w drogę powrotną.

 

W Iłży, w Miejscu Pamięci II Wojny Światowej, uczniowie i nauczyciele zapalili symboliczne znicze, oddając tym samym hołd pomordowanym i poległym za Ojczyznę polskim żołnierzom, którzy zginęli w wyniku działań dywersyjnych i partyzanckich przeciwko siłom niemieckim. Pan Dyrektor nawiązał do ważnych wydarzeń historycznych mających miejsce w okolicach Iłży. Po raz kolejny okazało się, że nasz region ma wiele walorów historycznych i przyrodniczych.

 

 

 

 

Zaplanowano już wiosenny wypad do arboretum w Marculach.

 

Danuta Majewska

 

 

 

 

<< Wstecz

 

Copyright by LO Nr I | Valid HTML 4.01 & CSS

szablon pochodzi ze strony szbloniki.com