Aktualności

:: Strona główna
:: Sprawy bieżące
:: Kalendarium szkolne

O szkole

:: Dane adresowe i kontakt
:: Historia szkoły
:: Galeria zdjęć
:: Osiągnięcia
:: Dokumenty szkolne
:: Organizacje szkolne

Administracja

:: Dyrekcja szkoły
:: Nauczyciele
:: Biblioteka
:: Pedagog szkolny
:: Gabinet lekarski
:: Sekretariat
:: Księgowość

Uczniowie

:: Plan lekcji
:: Klasy
:: Samorząd szkolny
:: Materiały dla ucznia
:: Dzwonki
:: Prace uczniów

Dla Rodziców

:: Rada Rodziców
:: Dyżury nauczycieli
:: Informacje dla Rodziców

Rekrutacja

:: Rekrutacja
:: Dni otwarte

Dzień Edukacji Narodowej

 

Pomagamy Martynce zbierając nakrętki

 

 

Dwuletnia Martynka z Mdzewka ma niesprawną lewą rączkę- nie ma kości łokciowej ani stawu, a kość promieniowa jest krótka i wygięta. To rzadka choroba- hemimelia łokciowa.

 

Sprawność może poprawić kosztowna operacja za granicą. W Polsce na leczenie szpitalne trzeba czekać 5- 6 lat, a NFZ nie refunduje kosztów koniecznej operacji za granicą. Liczy się pomoc i wsparcie od każdego i w każdej formie. Martynka urodziła się w mławskim szpitalu z bardzo rzadką wadą wrodzoną, tzw. Hemimelią.

 

Jej rodzice Marzena i Łukasz Truszczyńscy są zdeterminowani i zrobią wszystko, by ich córeczka odzyskała sprawność. Wiedzą już, że w poznańskim szpitalu jest ortopeda, który zajmuje się podobnymi przypadkami. Tyle, że trzeba w kolejce czekać, co najmniej pięć lat. Sami znaleźli też specjalistyczną kliniką w Hamburgu, gdzie pojechali z Martynką na konsultację. Według opinii lekarzy koniecznych jest kilka operacji najlepiej pomiędzy drugim a trzecim rokiem życia. Pierwsza z nich miałaby kosztować 33tys. zł, ale Martynka „nigdy nie dotknęłaby swoich włosków, staw łokciowy byłby stały”. Rodzice, którzy borykali się z podobnymi problemami polecali państwu Truszczyńskim słynnego amerykańskiego ortopedę.

 

Doktor Dror Paley specjalizuje się w leczeniu hemimelii nowoczesnymi metodami, rekonstruuje mięśnie i stawy, wydłuża kończyny, Tyle, że koszt operacji wynosi ponad 300 tys. zł. A operację trzeba będzie powtarzać kilkakrotnie.

 

Każdego dnia wyrzucamy plastikowe nakrętki do kosza, zamiast tego przynieśmy je do szkoły!!!

 

 

 

 

 

 

<< Wstecz

 

Copyright by LO Nr I | Valid HTML 4.01 & CSS