Aktualności

:: Strona główna
:: Sprawy bieżące
:: Kalendarium szkolne

O szkole

:: Dane adresowe i kontakt
:: Historia szkoły
:: Galeria zdjęć
:: Osiągnięcia
:: Dokumenty szkolne
:: Organizacje szkolne

Administracja

:: Dyrekcja szkoły
:: Nauczyciele
:: Biblioteka
:: Pedagog szkolny
:: Gabinet lekarski
:: Sekretariat
:: Księgowość

Uczniowie

:: Plan lekcji
:: Klasy
:: Samorząd szkolny
:: Materiały dla ucznia
:: Dzwonki
:: Prace uczniów

Dla Rodziców

:: Rada Rodziców
:: Dyżury nauczycieli
:: Informacje dla Rodziców

Rekrutacja

:: Rekrutacja
:: Dni otwarte

Dzień Edukacji Narodowej

 

I miejsce naszych uczniów w quizie wiedzy o patriotyzmie podczas Korowodu Niepodległości
w Kinie Etiuda

 

Ostrowiec Świętokrzyski stał się kolejnym przystankiem na trasie Korowodu Niepodległości, który został zorganizowany przez wojewodę świętokrzyskiego p. Agatę Wojtyszek. Projekt wpisuje się w obchody 100- lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Realizowany jest w ramach wieloletniego programu „Niepodległa” i kierowany jest do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

 

Celem przedsięwzięcia jest wzmacnianie więzi obywatelskiej, ukazywanie wzorowych postaw patriotycznych oraz inspirowanie młodych ludzi do kreowania własnego wyobrażenia współczesnego patriotyzmu.

 

Korowód Niepodległości zawitał do naszego miasta
5 marca i cieszył się dużym zainteresowaniem dzieci i młodzieży. Jedną z najliczniejszych grup biorących udział w tym projekcie stanowili uczniowie Liceum Ogólnokształcącego Nr I im St. Staszica w Ostrowcu Św., nad którymi opiekę sprawowali dyrektor szkoły p. Dariusz Kaszuba, wicedyrektor p. Tomasz Kwiatkowski oraz nauczyciele p. Dorota Mączka i p. Katarzyna Szczerbińska.

 

 

 

Spotkanie było ciekawą lekcją historii dotyczącą powstań narodowych, zaborów, I wojny światowej i bohaterów tamtych czasów. Młodzież wysłuchała wykładu „Droga do Niepodległej”, który został wygłoszony przez historyka Instytutu Pamięci Narodowej w Kielcach p. Edytę Krężołek. Uzupełnieniem prelekcji była projekcja zrealizowanego w bardzo atrakcyjnej konwencji filmu „Niezwyciężeni”:

 

Link do filmu

 

Następnie uczniowie mieli możliwość sprawdzenia swojej wiedzy w konkursie historycznym dotyczącym postaci i wydarzeń lat 1914 - 1918.

 

Pierwsze miejsce zajął zespół reprezentujący „Staszica” w składzie: Natalia Domańska, Natalia Kocznur i Wojciech Cieślik z klasy ID, który wykazał się rzetelną znajomością dziejów odzyskania przez Polskę niepodległości. Niewątpliwą atrakcją przygotowaną przez organizatorów była wystawa militariów z czasów II Rzeczypospolitej.

 

 

 

 

Każdy uczestnik Korowodu Niepodległości otrzymał „Elementarz Młodego Patrioty” przybliżający w interesujący sposób polską kulturę, tradycję i historię, co jest nie tylko elementem kształtowania tożsamości narodowej, ale skłania również do refleksji na temat współczesnego rozumienia patriotyzmu.

 

Jako jedyna szkoła w powiecie pozyskaliśmy „Elementarz Młodego Patrioty” dla wszystkich uczniów do wykorzystania na lekcjach wychowawczych.

 

 

 

 

 

<< Wstecz

 

Copyright by LO Nr I | Valid HTML 4.01 & CSS