Aktualności

:: Strona główna
:: Sprawy bieżące
:: Kalendarium szkolne

O szkole

:: Dane adresowe i kontakt
:: Historia szkoły
:: Galeria zdjęć
:: Osiągnięcia
:: Dokumenty szkolne
:: Organizacje szkolne

Administracja

:: Dyrekcja szkoły
:: Nauczyciele
:: Biblioteka
:: Pedagog szkolny
:: Gabinet lekarski
:: Sekretariat
:: Księgowość

Uczniowie

:: Plan lekcji
:: Klasy
:: Samorząd szkolny
:: Materiały dla ucznia
:: Dzwonki
:: Prace uczniów

Dla Rodziców

:: Rada Rodziców
:: Dyżury nauczycieli
:: Informacje dla Rodziców

Rekrutacja

:: Rekrutacja
:: Dni otwarte

 

 

Wyjazd do Teatru Muzycznego w Łodzi.

 

 

W dniu 14 marca klasy 1d i 1e wraz opiekunami: p. dyr. T. Kwiatkowskim, p. D. Wróbel, p. D. Mączką i p. W. Grudzień brały udział w wycieczce szkolnej do Teatru Muzycznego w Łodzi i do łódzkiej Manufaktury.

 

Ciekawa wyprawa rozpoczęła się od zwiedzenia olbrzymiego Centrum Handlowego Manufaktura na terenie dawnego kompleksu fabrycznego Izraela Poznańskiego – jednego z największych fabrykantów łódzkich. Kiedyś na terenie kompleksu znajdowały się tkalnie, przędzalnie, farbiarnia, drukarnia tkanin, parowozownia, kantor fabryczny, pałac fabrykanta i budynki mieszkalne dla robotników. Dzisiaj przebudowa fabryki zachowała dawną atmosferę tego miejsca. Wzrok przyciągają pofabryczne budynki z czerwonej cegły całkowicie zmienione wewnątrz – w Manufakturze, poza sklepami, znajdują się centrum rozrywki i rekreacji, kompleks kulturalny, restauracje i kawiarnie, gdzie uczniowie miło spędzili czas.

 

Następnie wszyscy udali się do teatru na imponujący musical „Nędznicy”, którego historia wywiedziona została z powieści W. Hugo.

 

 

 

Podczas spektaklu uczniowie i opiekunowie podziwiali piękną scenografię z obracającą się na środku sceny barykadą, mistrzowskie operowanie światłem, projekcje multimedialne, kostiumy oraz słuchali pełnej emocji muzyki wykonywanej przez orkiestrę i aktorów – śpiewaków dających wokalne popisy. Finał zwieńczyły liczne oklaski publiczności na stojąco. Wyjazd okazał się wzruszającym spotkaniem z prawdziwą sztuką.

 

 

 

Dorota Mączka

 

 

 

 

<< Wstecz

 

Copyright by LO Nr I | Valid HTML 4.01 & CSS

szablon pochodzi ze strony szbloniki.com