Aktualności

:: Strona główna
:: Sprawy bieżące
:: Kalendarium szkolne

O szkole

:: Dane adresowe i kontakt
:: Historia szkoły
:: Galeria zdjęć
:: Osiągnięcia
:: Dokumenty szkolne
:: Organizacje szkolne

Administracja

:: Dyrekcja szkoły
:: Nauczyciele
:: Biblioteka
:: Pedagog szkolny
:: Gabinet lekarski
:: Sekretariat
:: Księgowość

Uczniowie

:: Plan lekcji
:: Klasy
:: Samorząd szkolny
:: Materiały dla ucznia
:: Dzwonki
:: Prace uczniów

Dla Rodziców

:: Rada Rodziców
:: Dyżury nauczycieli
:: Informacje dla Rodziców

Rekrutacja

:: Rekrutacja
:: Dni otwarte

 

 

Uczniowie "Staszica"  uczestniczyli
w "drzwiach otwartych”,
organizowanych przez uczelnię partnerską  liceum- Uniwersytet Marii Curie - Skłodowskiej w Lublinie

 

 

 

9 marca uczniowie Staszica wzięli udział w „DRZWIACH OTWARTYCH”, organizowanych przez uczelnię partnerską naszego liceum - Uniwersytet Marii Curie - Skłodowskiej w Lublinie.

 

Młodzież miała możliwość uczestniczenia w zajęciach otwartych zorganizowanych między innymi przez Instytut Filologii Germańskiej i Lingwistyki Stosowanej Wydziału Humanistycznego UMCS. Propozycje prezentowane przez kluby i koła studenckie, jak również prelekcje i prezentacje przygotowane przez wykładowców, cieszyły się ogromnym zainteresowaniem nie tylko uczniów, ale też nauczycieli.

 

 

 

 

 

 

 

Na szczególną uwagę zasługiwały zajęcia, uwzględniające techniki tłumaczeń pisemnych, konsekutywnych i symultanicznych, warsztaty z tłumaczeń filmowych, wizyta w kabinie symultanicznej, jak również wykłady z języków specjalistycznych, uświadamiające uczniom konieczność posiadania wiedzy interdyscyplinarnej w zawodzie tłumacza.

 

 

 

 

 

 

Otwartość i życzliwość prowadzących, jak też forma praktycznych zajęć, umożliwiły uczniom ocenę własnych umiejętności językowych.

 

 

 

 

Ponadto uzyskanie informacji zwrotnych, dotyczących oferty edukacyjnej oraz programu studiów, pozwoli uczniom na wybór przedmiotów rozszerzonych w późniejszych etapach nauczania.

 

Wizyta na uczelni połączona została ze zwiedzaniem Lublina, najważniejszych miejsc pamięci narodowej oraz podziwianiem aspektów architektonicznych miasta.

 

Uczniowie zapalili znicze na Cmentarzu Komunalnym przy ulicy Białej/Lipowej przed Pomnikiem Ofiar II Wojny Światowej, gdzie zostali pochowani żołnierze Wojska Polskiego, ofiary bombardowań z września 1939 roku, między innymi poeta Józef Czechowicz, partyzanci, żołnierze Armii Krajowej.

 

 

 

 

 Następnie uczestnicy wycieczki udali się przed pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego, kolejno na Stare Miasto z zabytkowymi kamienicami i architekturą kościelną, a potem Bramą Krakowską dotarli na Podzamcze do Zamku Lubelskiego, którego budowę przypisuje się Bolesławowi Chrobremu.

 

 

 

 

 

Na dziedzińcu Muzeum Lubelskiego uczniowie zwiedzili Instalację Roberta Kuśmirowskiego -Tężnię Sztuki, gdzie zgromadzone zostały gabarytowo i monochromatycznie zbiory muzealne w konstrukcji z drzewa iglastego, w systemie łączeń i podpór.

 

 

 

Dzięki obecności Dyrektora Dariusza Kaszuby, który przejął rolę przewodnika, uczniowie mieli okazję poznać historię miasta, przedstawioną w wyjątkowo ciekawy sposób.

 

Wyjazd zorganizowany i koordynowany był przez pana Dyrektora Dariusza Kaszubę, panią Monikę Borzym, panią Wiesławę Grudzień i panią Beatę Kot.

 

 

 

 

<< Wstecz

 

Copyright by LO Nr I | Valid HTML 4.01 & CSS

szablon pochodzi ze strony szbloniki.com