Aktualności

:: Strona główna
:: Sprawy bieżące
:: Kalendarium szkolne

O szkole

:: Dane adresowe i kontakt
:: Historia szkoły
:: Galeria zdjęć
:: Osiągnięcia
:: Dokumenty szkolne
:: Organizacje szkolne

Administracja

:: Dyrekcja szkoły
:: Nauczyciele
:: Biblioteka
:: Pedagog szkolny
:: Gabinet lekarski
:: Sekretariat
:: Księgowość

Uczniowie

:: Plan lekcji
:: Klasy
:: Samorząd szkolny
:: Materiały dla ucznia
:: Dzwonki
:: Prace uczniów

Dla Rodziców

:: Rada Rodziców
:: Dyżury nauczycieli
:: Informacje dla Rodziców

Rekrutacja

:: Rekrutacja
:: Dni otwarte

 

 

Uczniowie "Staszica" finalistami
XIV Międzynarodowego Festiwalu
Krótkiego Metrażu Francuskojęzycznego

 

 

Wśród Finalistów 14.edycji Międzynarodowego Festiwalu Krótkiego Metrażu Francuskojęzycznego w Zielonej Górze FrankoFilm 2018 są uczniowie kl.IIIc i IIId: Barbara Mączka, Martyna Michalek, Kinga Chrzanowska, Oliwia Szklanowska, Mateusz Gronkowski, Jakub Żardecki oraz absolwenci Mateusz Pocheć i Paweł Lichota.

 

Hasło 14.edycji Międzynarodowego Festiwalu Krótkiego Metrażu Francuskojęzycznego w Zielonej Górze to: Światło/Światła. Na taki właśnie temat uczniowie i studenci mieli przygotować film krótkometrażowy od 2 do 5 minut zawierający dialogi w języku francuskim i napisy w języku polskim. Do finału Międzynarodowego Festiwalu zakwalifikowało się aż 47 filmów, które zostaną zaprezentowane podczas tegorocznej edycji.

 

„Osoby odpowiedzialne za wybór finalistów pracowały bez wytchnienia. Z wielką uwagą i zainteresowaniem dokładnie prześwietlały każdy film. Mieliśmy twardy orzech do zgryzienia. Poziom nadesłanych filmów był jeszcze wyższy niż w ubiegłym roku. Co niezwykle mnie cieszy„– powiedział dyrektor Festiwalu Laurent Vavon.

 

My również cieszymy się z faktu zostania finalistami tegorocznego festiwalu. Jedną z osób reprezentujących naszą ekipę w Zielonej Górze w dniach 8-10 czerwca będzie Kinga Chrzanowska - w programie możliwość obejrzenia zakwalifikowanych filmów oraz najlepszych filmów z Festiwalu Off-Courts z 2017 w Trouville. To również okazja do spotkań z profesjonalistami, udział w wystawach, spotkaniach i przedstawieniach oferowanych przez organizatorów i zdobycie nowych doświadczeń.

 

Dziękujemy dyrekcji, nauczycielom i pracownikom naszego liceum , którzy udzielili nam wsparcia w czasie tworzenia filmu. Szczególne podziękowanie dla Radia Ostrowiec za bezinteresowną pomoc i umożliwienie nagrania monologu do filmu.

 

 

Opublikowany przez Mateusz Pocheć 13.04.2018r.

 

 

 

 

 

<< Wstecz

Copyright by LO Nr I | Valid HTML 4.01 & CSS

szablon pochodzi ze strony szbloniki.com