Aktualności

:: Strona główna
:: Sprawy bieżące
:: Kalendarium szkolne

O szkole

:: Dane adresowe i kontakt
:: Historia szkoły
:: Galeria zdjęć
:: Osiągnięcia
:: Dokumenty szkolne
:: Organizacje szkolne

Administracja

:: Dyrekcja szkoły
:: Nauczyciele
:: Biblioteka
:: Pedagog szkolny
:: Gabinet lekarski
:: Sekretariat
:: Księgowość

Uczniowie

:: Plan lekcji
:: Klasy
:: Samorząd szkolny
:: Materiały dla ucznia
:: Dzwonki
:: Prace uczniów

Dla Rodziców

:: Rada Rodziców
:: Dyżury nauczycieli
:: Informacje dla Rodziców

Rekrutacja

:: Rekrutacja
:: Dni otwarte

 

 

LISTEN AND UNDERSTAND - Konkurs Języka Angielskiego dla Gimnazjalistów

 

 

19 marca w Liceum Ogólnokształcącym im. Stanisława Staszica w Ostrowcu Św. odbył się I etap VIII Edycji Ostrowieckiego Konkursu Języka Angielskiego „LISTEN AND UNDERSTAND”, dla uczniów szkół gimnazjalnych powiatu ostrowieckiego. Patronat honorowy nad konkursem objął Starosta Ostrowiecki, Pan Zbigniew Duda.

 

Konkurs z roku na rok zdobywa coraz większą popularność, tym samym wpisując się w tradycję naszego liceum. W tym roku w teście językowym udział wzięło 56 uczniów rekrutujących się z gimnazjów ostrowieckich: PG1, PG3, PG4, Szkoły z Pasją im. Elżbiety Sołtys, Niepublicznego Gimnazjum im. Stanisława Konarskiego, jak również ze szkół ościennych: Kunowa, Bodzechowa, Bałtowa, Sadowia i Szewny.

 

Różnorodność ćwiczeń, zaproponowanych przez organizatorów, była dla uczniów sprawdzianem umiejętności rozumienia tekstu słuchanego, jak również doskonałym treningiem przed zbliżającym się egzaminem gimnazjalnym z języka angielskiego.

Do II etapu konkursu, który miał miejsce 27 marca zakwalifikowało się 17 uczestników, którzy w I etapie uzyskali najwyższe noty, a wśród nich znaleźli się reprezentanci szkół ostrowieckich, jak również Kunowa, Szewny i Bałtowa.

 

II etap konkursu odbył się w nowoczesnej pracowni językowej, wyposażonej w słuchawki dla uczniów oraz pulpit centralnego sterowania ze słuchawkami dla nauczyciela, co stworzyło rywalizującym w konkursie optymalne warunki do zaprezentowania swoich umiejętności rozumienia tekstu słuchanego.

 

 

Dyrektor Liceum im. St. Staszica, Pan Dariusz Kaszuba uroczyście wręczył dyplomy oraz nagrody rzeczowe Laureatom i osobom wyróżnionym w konkursie, gratulując znakomitej znajomości języka angielskiego i podkreślając znaczenie, jakie ma posługiwanie się językami obcymi we współczesnym świecie. Nagrody ufundowane zostały przez starostwo powiatowe oraz wydawnictwo Pearson, natomiast każdy uczestnik konkursu otrzymał pamiątkowy gadżet z logo szkoły oraz płytę CD z utworami w wykonaniu uczniów, obecnie już absolwentów, naszego liceum.

 

 

Laureatami VIII edycji Konkursu LISTEN AND UNDERSTAND zostali:

 

I miejsce - Katarzyna Gruszka - PG 1 w Ostrowcu Św.

II miejsce ex aequoWeronika Koperska, Kamil Stawiński - PG 1 w Ostrowcu Św.

 

 

Wyróżnienia otrzymali:

  1. Natalia Lewicka - PG 4 w Ostrowcu Św.

  2. Dominik Jasiński - PG Szewna

  3. Kajetan Grudniewski - Niepubliczne Gimnazjum im. S. Konarskiego

  4. Paweł Sobieraj - PG 4 w Ostrowcu Św.

  5. Paweł Świercz - PSP w Kunowie

 

Oczekując na wyniki konkursu, gimnazjaliści mieli okazję wziąć udział w dodatkowych zajęciach w ramach oferty językowej szkoły – języka niemieckiego /p. B.Kot, p. M.Borzym/ oraz języka hiszpańskiego /p. P.Kosmacińska/. Te atrakcyjne i przeprowadzone w niekonwencjonalny sposób zajęcia z pewnością rozbudziły wśród młodzieży zainteresowanie językami obcymi i dostarczyły pozytywnych wrażeń.

 

 

Opiekę merytoryczną i organizacyjną na Konkursem sprawowały anglistki, p. Dorota Waliszczak i p. Wiesława Grudzień:

„Serdecznie gratulujemy laureatom i wyróżnionym, dziękujemy również wszystkim uczniom za udział w Konkursie, a kolegom i koleżankom anglistom ze szkół gimnazjalnych za przygotowanie podopiecznych do zmierzenia się w trudnej umiejętności, jaką jest rozumienie tekstów w oryginalnej wersji językowej.”

 

 

 

 

<< Wstecz

 

Copyright by LO Nr I | Valid HTML 4.01 & CSS

szablon pochodzi ze strony szbloniki.com