Aktualności

:: Strona główna
:: Sprawy bieżące
:: Kalendarium szkolne

O szkole

:: Dane adresowe i kontakt
:: Historia szkoły
:: Galeria zdjęć
:: Osiągnięcia
:: Dokumenty szkolne
:: Organizacje szkolne

Administracja

:: Dyrekcja szkoły
:: Nauczyciele
:: Biblioteka
:: Pedagog szkolny
:: Gabinet lekarski
:: Sekretariat
:: Księgowość

Uczniowie

:: Plan lekcji
:: Klasy
:: Samorząd szkolny
:: Materiały dla ucznia
:: Dzwonki
:: Prace uczniów

Dla Rodziców

:: Rada Rodziców
:: Dyżury nauczycieli
:: Informacje dla Rodziców

Rekrutacja

:: Rekrutacja
:: Dni otwarte

Dzień Edukacji Narodowej

 

Prawniczy sukces ucznia LO Nr I im. St. Staszica

 

22 listopada, w Wyższej Szkole Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych w Kielcach odbyła się V edycja Prawniczego Konkursu Krasomówczego, w którym uczeń ,,Staszka" Wiktor Filipowski zajął zaszczytne trzecie miejsce.

 

Do udziału w konkursie, którego tegoroczny temat dotyczył kwestii ,,Plagiat czy inspiracja? Ochrona własności intelektualnej'', przystąpiło dwunastu uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całego województwa. Zadaniem uczestników było przygotowanie i wygłoszenie przed ,,sądem'' mowy w sprawie cywilnej, dotyczącej podobieństwa dwóch znaków towarowych: logo zaprojektowanego na potrzeby kampanii promocyjnej Białegostoku oraz logo działającej w Nowy Jorku organizacji LGBT. Każdy z uczestników musiał przygotować dwie mowy - przedstawiciela powoda, którym była organizacja LGBT i pozwanego, którym był Białystok.

 

 

Wiktor był przedstawicielem organizacji LGBT i wystąpił w pierwszej, prezentującej się parze. Miał godnego przeciwnika, ucznia liceum z Buska, który zajął pierwsze miejsce.

 

 

Wiktor Filipowski przygotowywał się do konkursu ponad miesiąc. Pomocą oprócz nauczycielki - pani Jolanty Brody, służył mu dziadek pan Zdzisław Filipowski, który przez wiele lat był ławnikiem w Sądzie Rejonowym w Ostrowcu Św.

 

 

 

 

 

<< Wstecz

 

Copyright by LO Nr I | Valid HTML 4.01 & CSS