Aktualności

:: Strona główna
:: Sprawy bieżące
:: Kalendarium szkolne

O szkole

:: Dane adresowe i kontakt
:: Historia szkoły
:: Galeria zdjęć
:: Osiągnięcia
:: Dokumenty szkolne
:: Organizacje szkolne

Administracja

:: Dyrekcja szkoły
:: Nauczyciele
:: Biblioteka
:: Pedagog szkolny
:: Gabinet lekarski
:: Sekretariat
:: Księgowość

Uczniowie

:: Plan lekcji
:: Klasy
:: Samorząd szkolny
:: Materiały dla ucznia
:: Dzwonki
:: Prace uczniów

Dla Rodziców

:: Rada Rodziców
:: Dyżury nauczycieli
:: Informacje dla Rodziców

Rekrutacja

:: Rekrutacja
:: Dni otwarte

 

 

XVII edycja Kursu Internetowego
„Filmoteka Szkolna. Akcja!”

 

Nauka w klasie humanistycznej o profilu „filmowym”, daje uczniom możliwość rozwoju pasji, a także stania się świadomymi odbiorcami kultury masowej i jej nośników. Jak co roku, uczniowie, tym razem już klasy II D, mieli okazje poszerzyć swoją wiedzę teoretyczną i praktyczną na temat kinematografii w ramach ogólnopolskiego projektu „Filmoteka Szkolna. Akcja”. W XVII edycji kursu internetowego wzięła udział grupa uczniów o nazwie „Wobec Obiektywu”, w skład której wchodziły:

 

Magdalena Rolak

Aleksandra Sienniak

Klaudia Sasak

Agata Stępień

 

Grupa wybrała ścieżkę „Warsztat Reżysera”.

 

Tworząc pod okiem mentorki swój własny pięciominutowy film, uczennice poznały podstawy pracy z kamerą oraz mogły sprawdzić się w roli reżysera i scenarzysty:

 

Dzięki Filmotece przekonałam się na własnej skórze jak wygląda praca nad filmem, wcale nie jest taka lekka, jak mogłoby się wydawać - mówi Magda. Nauczyłam się też pracy w zespole i zyskałam wiele cierpliwości do niektórych rzeczy. Przy realizacji filmu miałyśmy dużo zabawnych i przyjemnych sytuacji. To, że tworzyłyśmy coś same, na własną rękę również było bardzo satysfakcjonujące. Nasze wizje i pomysły stały się rzeczywistością i to jest najbardziej niesamowite w zawodzie filmowca, czy reżysera. Zarys, który kreuje rzeczywistość.

 

Podczas trwającego trzy miesiące kursu uczestnicy mają okazję brać udział w projekcie, który wspiera i rozwija ich twórczość, pozwala zagłębić się w magię kina i dowiedzieć się więcej o filmach, które mimo wszystko stanowią ważną część naszego życia. Dzięki filmom świat zyskuje dodatkowy blask, filmy pozwalają oderwać się od szarej codzienności. Udział w kursie Filmoteki Szkolnej przez uczniów klasy humanistycznej nie tylko wzbogaca ich wiedzę i umiejętności, ale jest także okazją do poznania ciekawych ludzi z całej Polski i nawiązania nowych kontaktów. Jest to bardzo ciekawe i cenne doświadczenie.

 

Pozdrawiam

Agata Stępień uczennica klasy II D

PS.

Na zdjęciu uczennice dwóch ostatnich edycji kursu internetowego „Filmoteka Szkolna. Akcja!” wraz z nauczycielem Wojciechem Szymańskim, sprawującym merytoryczną opiekę nad projektem Filmoteki Szkolnej.

 

 

Od lewej stoją:

Dominika Janik, Magdalena Rolak, Julia Olejnik, Agata Stępień, Wojciech Szymański, Weronika Kwiatkowska, Klaudia Sasak

 

 

 

 

<< Wstecz

 

Copyright by LO Nr I | Valid HTML 4.01 & CSS

szablon pochodzi ze strony szbloniki.com