Aktualności

:: Strona główna
:: Sprawy bieżące
:: Kalendarium szkolne

O szkole

:: Dane adresowe i kontakt
:: Historia szkoły
:: Galeria zdjęć
:: Osiągnięcia
:: Dokumenty szkolne
:: Organizacje szkolne

Administracja

:: Dyrekcja szkoły
:: Nauczyciele
:: Biblioteka
:: Pedagog szkolny
:: Gabinet lekarski
:: Sekretariat
:: Księgowość

Uczniowie

:: Plan lekcji
:: Klasy
:: Samorząd szkolny
:: Materiały dla ucznia
:: Dzwonki
:: Prace uczniów

Dla Rodziców

:: Rada Rodziców
:: Dyżury nauczycieli
:: Informacje dla Rodziców

Rekrutacja

:: Rekrutacja
:: Dni otwarte

 

 

FILMOWI MISTRZOWIE

 

Uczniowie LO NR I im. St. Staszica ponownie udowodnili, że z wiedzy o polskim filmie są jednymi z najlepszych w Polsce.

 

12 stycznia odbyła się kolejna edycja Wirtualnego Festiwalu Filmoteki Szkolnej - czyli wspólna okołofilmowa zabawa młodych internautów z całej Polski. Do rywalizacji po raz szósty przystąpili uczniowie z klas filmowych LO „Staszica”. Wychowankowie pana Wojciecha Szymańskiego postanowili również w tym roku spróbować swoich sił i pokazać innym polskim szkołom, że wiedzę o filmie posiadają, i to jak się okazało - dużą.

 

Pierwsza część konkursu polegała na rozwiązywaniu filmowych zadań i quizów. Reprezentanci naszej szkoły (grupa o swojskiej nazwie: Konstantynopolitańczykowianeczki) nie mieli z nią najmniejszych problemów. Zadań było sześć, z każdego z nich było wyłanianych dwóch zwycięzców: grupa o prawidłowym i najszybszym rozwiązaniu oraz grupa wylosowana spośród wszystkich prawidłowych rozwiązań. Nasi uczniowie jako pierwsi udzielili poprawnej odpowiedzi w dwóch zadaniach, w których musieli wykazać się wiedzą na temat takich filmów jak: „Człowiek z marmuru”, „Rejs”, „Aria dla atlety” czy „Dług”.

 

W dwóch kolejnych zadaniach zwyciężyli w wyniku plebiscytu publiczności. Co najistotniejsze właśnie plebiscyt publiczności przyniósł zwycięstwo z zadaniu dodatkowym, które polegało na nakręceniu czołówki do wybranego filmu. W tej „prestiżowej” konkurencji publiczność nagrodziła nagraną przez uczniów czołówkę do filmu Juliusza Machulskiego „Seksmisja”.

 

 Ciekawe i oryginalne sceny zrealizowała uczennica klasy IIID Kinga Chrzanowska, zarazem autorka zdjęć oraz montażystka filmu. W role „kobiet z przyszłości” wcieliły się Agata Stępień i Kinga Nowak z klasy IID, partnerował im Oskar Szot oraz gościnnie w ostatniej scenie wystąpił Kacper Stachurski (obaj z klasy IIID), który pomagał w montażu. Nad realizacją całości filmu czuwał Michał Cieślik (IID). Za przebieg całego festiwalu odpowiadała Patrycja Kowalska z klasy II D, której pomagali: Marcin Fulara, Oliwia Sałata, Klaudia Sasak, Ola Sienniak, Wiktoria Traczyńska.

 

 

 

 

 

 

 

 

Jest to już trzecie filmowe zwycięstwo w Wirtualnym Festawalu Filmoteki Szkolnej, które odnieśli uczniowie „Staszica”. Należy przypomnieć, iż w 2014 roku otrzymali główną nagrodę za film „Plac”, a w ubiegłym za film „Niebieskie, dlaczego jednak szare?” W uzasadnieniu werdyktu napisano wówczas: „Wybraliśmy film z Ostrowca Świętokrzyskiego ze względu na ciekawy i przejrzysty pomysł, jak również na interesujący kadr i montaż”.

 

Należy pamiętać, że grupa rywalizowała z zespołami z całej Polski – w tym roku do konkursu przystąpiło kilkadziesiąt zespołów szkolnych !!!

 

Zwycięski film uczniów „Staszica”: 

 

 

GRUPA FILMOWA

LO NR I „STASZIC”

 

 

 

 

<< Wstecz

 

Copyright by LO Nr I | Valid HTML 4.01 & CSS

szablon pochodzi ze strony szbloniki.com