Aktualności

:: Strona główna
:: Sprawy bieżące
:: Kalendarium szkolne

O szkole

:: Dane adresowe i kontakt
:: Historia szkoły
:: Galeria zdjęć
:: Osiągnięcia
:: Dokumenty szkolne
:: Organizacje szkolne

Administracja

:: Dyrekcja szkoły
:: Nauczyciele
:: Biblioteka
:: Pedagog szkolny
:: Gabinet lekarski
:: Sekretariat
:: Księgowość

Uczniowie

:: Plan lekcji
:: Klasy
:: Samorząd szkolny
:: Materiały dla ucznia
:: Dzwonki
:: Prace uczniów

Dla Rodziców

:: Rada Rodziców
:: Dyżury nauczycieli
:: Informacje dla Rodziców

Rekrutacja

:: Rekrutacja
:: Dni otwarte

 

 

Dbamy o bezpieczeństwo w naszej szkole

 

 

W grudniu bieżącego roku w LO nr I im St. Staszica przeprowadzono próbną ewakuację. Decyzję o ewakuacji podjął dyrektor D. Kaszuba, który czuwał nad prawidłowym przebiegiem opuszczania budynku szkoły oraz zbiórki w oznakowanym miejscu.

 

Obserwatorem Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej był kpt. Paweł Kot.

 

 

Ewakuacja przebiegła sprawnie, młodzież była zdyscyplinowana i słuchała poleceń nauczycieli, którzy wyprowadzili uczniów z budynku szkoły. Czas ewakuacji był krótki, ruch uczniów uporządkowany, bez spiętrzeń i zahamowani, stwarzających dodatkowe utrudnienia i zagrożenia. Osoby znajdujące się na korytarzu poruszały się szybkim krokiem w wyznaczonym kierunku, lecz bez przebiegania i wyprzedzania osób znajdujących się przed nimi. Nie zatrzymywano się ani nie poruszano w kierunku przeciwnym wyznaczonemu kierunkowi ewakuacji. Nie podejmowano prób przyśpieszania wychodzenia, wyprzedzania, wydawania okrzyków. Uczniowie zachowali spokój i ciszę, pomagali tym, którzy mają ograniczoną zdolność poruszania się. Ewakuacja odbywała się etapowo: pierwszy etap związany był z poruszaniem się w pomieszczeniach w kierunku drzwi ewakuacyjnych, drugi etap polegał na poruszaniu się po drogach ewakuacyjnych do wyjścia ewakuacyjnego końcowego, trzeci etap to wyjście na zewnątrz budynku i przemieszczenie się do miejsca zbiórki.

 

 

Po zakończeniu ewakuacji dokonano kontroli na poszczególnych kondygnacjach budynku w celu sprawdzenia czy wszystkie osoby opuściły pomieszczenia a następnie sprawdzono samopoczucie uczniów i stan osobowy na podstawie listy obecności. O zakończeniu ewakuacji zameldowano dyrektorowi i obserwatorowi PSP.

 

Katarzyna Cichosz

 

 

 

 

<< Wstecz

 

Copyright by LO Nr I | Valid HTML 4.01 & CSS

szablon pochodzi ze strony szbloniki.com