Aktualności

:: Strona główna
:: Sprawy bieżące
:: Kalendarium szkolne

O szkole

:: Dane adresowe i kontakt
:: Historia szkoły
:: Galeria zdjęć
:: Osiągnięcia
:: Dokumenty szkolne
:: Organizacje szkolne

Administracja

:: Dyrekcja szkoły
:: Nauczyciele
:: Biblioteka
:: Pedagog szkolny
:: Gabinet lekarski
:: Sekretariat
:: Księgowość

Uczniowie

:: Plan lekcji
:: Klasy
:: Samorząd szkolny
:: Materiały dla ucznia
:: Dzwonki
:: Prace uczniów

Dla Rodziców

:: Rada Rodziców
:: Dyżury nauczycieli
:: Informacje dla Rodziców

Rekrutacja

:: Rekrutacja
:: Dni otwarte

 

 

Uczniowie „Staszica” pamiętają o swoim Patronie

 

 

 

6 kwietnia o godzinie 11.45 odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji Dnia Patrona Szkoły. Program artystyczny został przygotowany przez następujących nauczycieli: p.Elizę Firmanty, p.Dorotę Mączkę i p.Monikę Żardecką. Wystąpili w nim uczniowie z klasy 2b i 2d, oraz 1c, 1d i 3d. O wystrój sceny zadbała p.Donata Maj.

 

Celem akademii, utrzymanej w poważnym tonie, było przybliżenie uczniom szkoły sylwetki jej patrona, Stanisława Staszica. Podano najważniejsze daty i fakty z jego życia, zacytowano fragmenty ze stworzonych przez niego dzieł literackich. Szczególną uwagę zwrócono na myśl pedagogiczną oraz patriotyczną postawę tej postaci historycznej, mającej w swym dorobku ogromne zasługi dla regionu i państwa. Następnie przedstawiono zarys dziejów szkoły, która jest najstarszą placówką oświatową wśród liceów ostrowieckich.

 

Uczennice klas pierwszych i drugich o profilu humanistycznym (Julia Olejnik, Julia Żelazna, Andżelika Turek, Agata Stępień, Kinga Nowak, Weronika Kwiatkowska, Monika Surowiec, Agata Ogłaza i Julia Świercz) przedstawiły życiorys patrona szkoły, historię szkoły oraz wyrecytowały wiersze o tematyce dotyczącej szkolnictwa.

 

 

 

Ostatni fragment montażu słowno - muzycznego wprowadził do akademii element humorystyczny. Oparty był na formule telewizyjnego teleturnieju pt. "Milionerzy". W rolę prowadzącego wcielił się, obdarzony talentem aktorskim, uczeń klasy 2d, Wiktor Filipowski. Zadał on uczennicy klasy 2c -Paulinie Kozyrze, pytania na temat faktów z życia patrona szkoły i pogratulował jej wiedzy na ten temat.

 

 

 

 

Uzdolnione wokalnie uczennice: Aleksandra Pawlik (1c), Viktoria Pongowska (2d) oraz Wiktoria Kwiecińska (3d) zaśpiewały piosenki na melodie znanych utworów muzycznych, z tekstami mówiącymi o roli szkoły w życiu młodzieży. Obdarzone talentem muzycznym uczennice klasy 2d - Aleksandra Sienniak (skrzypce) i Agata Stępień (pianino) wykonały wspólnie utwór "Perfect".

 

 

 

 

 

 

Na zakończenie akademii głos zabrał Pan Dyrektor Dariusz Kaszuba, który zwrócił się do uczniów klas młodszych z prośbą o to, aby pamiętali o wybitnym patronie swojej szkoły i doceniali jego wieloletni dorobek.

 

 

 

 

<< Wstecz

 

Copyright by LO Nr I | Valid HTML 4.01 & CSS

szablon pochodzi ze strony szbloniki.com