Aktualności

:: Strona główna
:: Sprawy bieżące
:: Kalendarium szkolne

O szkole

:: Dane adresowe i kontakt
:: Historia szkoły
:: Galeria zdjęć
:: Osiągnięcia
:: Dokumenty szkolne
:: Organizacje szkolne

Administracja

:: Dyrekcja szkoły
:: Nauczyciele
:: Biblioteka
:: Pedagog szkolny
:: Gabinet lekarski
:: Sekretariat
:: Księgowość

Uczniowie

:: Plan lekcji
:: Klasy
:: Samorząd szkolny
:: Materiały dla ucznia
:: Dzwonki
:: Prace uczniów

Dla Rodziców

:: Rada Rodziców
:: Dyżury nauczycieli
:: Informacje dla Rodziców

Rekrutacja

:: Rekrutacja
:: Dni otwarte

Dzień Edukacji Narodowej

 

W stylu „retro” czyli Dzień Nauczyciela w „Staszicu”

 

 

 

 

 

 

 

Uczniowie Staszica postanowili sprawić swoim nauczycielom niespodziankę. „Nie chcieliśmy, aby była to konwencjonalna akademia z wierszykami i piosenkami – mówią uczniowie klas medialnych II D i III D. Postanowiliśmy zabrać naszych nauczycieli do przeszłości, w szalone lata 60. 70. i 80”.

 

Wszystko zostało przygotowanie w najmniejszych szczegółach. Nadaliśmy naszej akademii formę audycji telewizyjnej – ale takiej, która nawiązywałaby do dawnej telewizji - kiedy królowały tylko dwa kanały, a spikerki wyglądały tak jak wyglądały – „czyli jak my” - śmieją się prowadzące program uczennice klasy III D: Dominika Tomaszewska, Wiktoria Traczyńska, Katarzyna Pardak.

 

 

 

 

 

 

Podobnie jak w każdej szanującej się telewizji w naszym programie były filmy, piosenki na życzenie, kabaret i to, co przyciąga największą rzesze telewidzów - teleturniej. Oczywiście teleturniej, w którym wzięli udział nauczyciele. Nosił od tytuł: Ostateczne staracie: humaniści kontra ścisłowcy i.... jak sam nazwa wskazuje naprzeciw siebie stanęli ci, którzy reprezentują poszczególne przedmioty.

 

 

 

 

 

 

 

Nauczycieli odpowiadali na przeróżne pytania, mieli rozpoznać i dokończyć piosenkę, odgadnąć, np. ile procent Polaków częstuje zagranicznych gości kiełbasą itp.

 

Największe emocje wywołała konkurencja, w której zadaniem uczestników było ułożenie z pojedynczych liter wyrazu (każdy z uczestników miał zawiązane oczy).

 

 

 

 

 

 

 

Akademia była także znakomita okazją do promocji nowego szkolnego przedsięwzięcia czyli promocji Telewizji Staszic 3x8 Tv! Uczniowie oraz nauczyciel mogli zobaczyć zwiastun nowego programu informacyjnego oraz obejrzeć uliczną sondę, w której mieszkańcy Ostrowca wspominali swoich nauczycieli.

 

Całość imprezy uświetniła Viktoria Pongowska, która przypominała stare polskie przeboje Anny Jantar i Zdzisławy Sosnickiej oraz Aleksandra Sienniak wykonująca na skrzypcach Tango Roxanne z filmu Moulin Rouge.

 

 

Zabawa była naprawdę przednia, także dzięki ... i tu należy wymienić dwójkę prowadzącą konkursy dla nauczycieli: Marcina Fularę i Aleksandrę Mazurek.

 

 

 

red. Wojciech Szymański

 

Fot. Klaudia Sasak

 

 

 

 

<< Wstecz

 

Copyright by LO Nr I | Valid HTML 4.01 & CSS