Aktualności

:: Strona główna
:: Sprawy bieżące
:: Kalendarium szkolne

O szkole

:: Dane adresowe i kontakt
:: Historia szkoły
:: Galeria zdjęć
:: Osiągnięcia
:: Dokumenty szkolne
:: Organizacje szkolne

Administracja

:: Dyrekcja szkoły
:: Nauczyciele
:: Biblioteka
:: Pedagog szkolny
:: Gabinet lekarski
:: Sekretariat
:: Księgowość

Uczniowie

:: Plan lekcji
:: Klasy
:: Samorząd szkolny
:: Materiały dla ucznia
:: Dzwonki
:: Prace uczniów

Dla Rodziców

:: Rada Rodziców
:: Dyżury nauczycieli
:: Informacje dla Rodziców

Rekrutacja

:: Rekrutacja
:: Dni otwarte

 

 

Sam na sam z ... Karolem Bernackim

 

W dniu 9 grudnia bieżącego roku, uczniowie klasy II D tzw. „filmowej” Liceum Staszica, w ramach comiesięcznych spotkań Artystycznego Klubu Filmowego, mieli okazję obejrzeć film „Totem” w reżyserii Jakuba Charona.

 

Nie był to jednak zwykły seans. Przed projekcją filmu kilka słów o nim powiedział Karol Bernacki – odtwórca głównej roli. Adaptacja Jakuba Charona przeniosła widza w świat pełen przestępczości, narkomanii oraz gangsterskich porachunków, w które wplątana była również rodzina głównego bohatera.

 

Po oficjalnym spotkaniu młodzież ze Staszica miała zaszczyt osobiście porozmawiać z młodym aktorem z Ostrowca, zrobić sobie z nim zdjęcie, a nawet zdobyć dla swojej klasy autograf – jak sam przyznał Karol Bernacki – pierwszy raz pisany na plakacie. 

 

 

 

Podczas spotkania, młodzież miała okazję bardzo otwarcie porozmawiać o filmie „Totem”, wyrazić swoje odczucia i refleksje. Karol Bernacki opowiedział o trudnościach na planie, o scenach które sprawiły mu największe problemy. Podzielił się uczuciami, jakie towarzyszyły mu przy nagrywaniu niektórych scen. Z zainteresowaniem pytano o współpracę na planie z innymi aktorami – szczególnie z Popkiem i Sobotą – raperami, którzy także pojawiają się w filmie.

 

Ostatnie tegoroczne spotkanie Artystycznego Klubu Filmowego było niewątpliwie niezwykłym doświadczeniem dla uczniów klasy II D i na długo pozostanie im w pamięci. Uczniowie mają nadzieję, że to nie ostanie spotkanie z młodym aktorem.

Agata Stępień

Klasa II D

LO „Staszica”

 

 

 

 

<< Wstecz

 

Copyright by LO Nr I | Valid HTML 4.01 & CSS

szablon pochodzi ze strony szbloniki.com