Aktualności

:: Strona główna
:: Sprawy bieżące
:: Kalendarium szkolne

O szkole

:: Dane adresowe i kontakt
:: Historia szkoły
:: Galeria zdjęć
:: Osiągnięcia
:: Dokumenty szkolne
:: Organizacje szkolne

Administracja

:: Dyrekcja szkoły
:: Nauczyciele
:: Biblioteka
:: Pedagog szkolny
:: Gabinet lekarski
:: Sekretariat
:: Księgowość

Uczniowie

:: Plan lekcji
:: Klasy
:: Samorząd szkolny
:: Materiały dla ucznia
:: Dzwonki
:: Prace uczniów

Dla Rodziców

:: Rada Rodziców
:: Dyżury nauczycieli
:: Informacje dla Rodziców

Rekrutacja

:: Rekrutacja
:: Dni otwarte

Dzień Edukacji Narodowej

 

Uczniowie „Staszica” liderami w pomaganiu potrzebującym

 

 

Działalność pomocowa na rzecz potrzebujących, funkcjonuje w” Staszicu” już od wielu lat. Ten rok był wyjątkowy gdyż uczniowie udzielali się w wielu akcjach niosących pomoc potrzebującym: Szlachetna Paczka, Rodacy Bohaterom, Kiermasz Ciast, Nakrętki dla Martynki, kampania informacyjna na terenie szkoły o działalności fundacji DKMS.

 

 Szlachetna Paczka stała się w naszej szkole akcją wpisującą się w tradycję placówki. Każdego roku koordynator szkolny Maciej Krawczyk mobilizuje uczniów i nauczycieli do szczodrości, a efektem są paczki świąteczne dla wybranych rodzin. Zaangażowanie uczniów jest godne pochwały, a radość która towarzyszy pakowaniu prezentów daje nadzieję na kolejne lata, że w naszym otoczeniu będziemy zauważać ludzi potrzebujących pomocy i nie przejdziemy obok nich obojętnie.

 

 

Również w szkole inicjatywę obdarowywania uczniów, którzy są w trudnej sytuacji ekonomicznej, przejęli pierwszoklasiści. Uczniowie zorganizowali kiermasz ciast, a pedagog szkolny pani Katarzyna Nowak czuwała nad jego przebiegiem. Wyroby cukiernicze były efektem współpracy młodzieży i rodziców, a pieniądze ze sprzedaży przeznaczono na paczki świąteczne dla kolegów i koleżanek z naszej szkoły.

 

 

Pamiętamy również o zasłużonych dla naszej ojczyzny. Mieszkający na kresach Wschodnich żołnierze walczyli w szeregach Armii Krajowej, aby obywatele Polski mogli cieszyć się wolnością, a uczniowie mogli korzystać z przywileju nauki. To dla nich z inicjatywy dyrektora D. Kaszuby wychowankowie „Staszica” i nauczyciele zaangażowali się w akcję „Rodacy Bohaterom”. Zebrano produkty spożywcze do ośmiu paczek świątecznych dla wolnościowych działaczy znajdujących się w trudnej sytuacji ekonomicznej.

 

 

Wychowankowie Staszica są również bardzo aktywni w akcji prowadzonej na terenie szkoły „Nakrętki dla Martynki”. Zebrali już kilkadziesiąt kilogramów nakrętek, dla dziewczynki cierpiącej na rzadką chorobę ograniczającą sprawność lewej ręki. Czeka ją kosztowna i skomplikowana operacja. Szlachetna postawa młodzieży jest godna podziwu i naśladowania, za co serdecznie dziękujemy.

 

 

 

 

 

 

<< Wstecz

 

Copyright by LO Nr I | Valid HTML 4.01 & CSS