Aktualności

:: Strona główna
:: Sprawy bieżące
:: Kalendarium szkolne

O szkole

:: Dane adresowe i kontakt
:: Historia szkoły
:: Galeria zdjęć
:: Osiągnięcia
:: Dokumenty szkolne
:: Organizacje szkolne

Administracja

:: Dyrekcja szkoły
:: Nauczyciele
:: Biblioteka
:: Pedagog szkolny
:: Gabinet lekarski
:: Sekretariat
:: Księgowość

Uczniowie

:: Plan lekcji
:: Klasy
:: Samorząd szkolny
:: Materiały dla ucznia
:: Dzwonki
:: Prace uczniów

Dla Rodziców

:: Rada Rodziców
:: Dyżury nauczycieli
:: Informacje dla Rodziców

Rekrutacja

:: Rekrutacja
:: Dni otwarte

 

 

Uczniowie Staszica uczą się wrażliwości

 

 

9 maja klasa 1c, wraz w wychowawcą - p. Danutą Majewską, wybrała się do Kina ETIUDA na film dokumentalny M. Dzido i P. Śliwowskiego pt.: "Downtown - Miasto Downów".

 

 

Zaproszenie na seans otrzymaliśmy od dyrekcji i grona pedagogicznego Zespołu Szkół Specjalnych w Ostrowcu Św. i Stowarzyszenia na Rzecz wychowanków Zespołu Szkół Specjalnych, z okazji Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną oraz 25-lecia istnienia Zespołu Szkół Specjalnych w Ostrowcu Św.

 

 

Projekcję filmu poprzedził krótki program artystyczny zespołu "Iskierki". Dzieci tańczyły z parasolami do piosenki "Singing in the rain".

 

Seans rozpoczął się po godzinie 10:00. Wszyscy z zainteresowaniem oglądali dokument, który poruszał ważne życiowe zagadnienia, między innymi fakt, że ludzie niepełnosprawni umysłowo nie różnią się wiele od nas - również mają marzenia, pasje i kochają równie mocno, a nawet mocniej. W filmie przedstawiono kulisy sesji zdjęciowych młodych ludzi z zespołem Downa. Byli oni stylizowani na wymarzone postaci m.in. księżniczkę, malarza, aktorkę, Panią Wiosnę. Ukazano szczerość i radość, jaka drzemie w sercach dzieci z zespołem Downa.

 

 

 

Z pewnością dokument nauczył nas wrażliwości i zachęcił do zwrócenia uwagi na drugiego człowieka.

 

Po projekcji obejrzeliśmy wystawę prac Łukasza Pasternaka - absolwenta Zespołu Szkół Specjalnych. Jego twórczość nakłoniła nas do przemyśleń dotyczących sposobu postrzegania świata przez artystę.

 

 

 

Dzięki dzisiejszej wycieczce mogliśmy dostrzec w osobach niepełnosprawnych coś więcej niż to, co widzimy na pierwszy rzut oka. Na długo zapamiętamy naukę płynącą z dzisiejszego pokazu, zwłaszcza, że część z nas marzy o karierze lekarzy, pielęgniarek i rehabilitantów.

Julia Cebula kl. 1C

 

 

 

 

<< Wstecz

Copyright by LO Nr I | Valid HTML 4.01 & CSS

szablon pochodzi ze strony szbloniki.com