Aktualności

:: Strona główna
:: Sprawy bieżące
:: Kalendarium szkolne

O szkole

:: Dane adresowe i kontakt
:: Historia szkoły
:: Galeria zdjęć
:: Osiągnięcia
:: Dokumenty szkolne
:: Organizacje szkolne

Administracja

:: Dyrekcja szkoły
:: Nauczyciele
:: Biblioteka
:: Pedagog szkolny
:: Gabinet lekarski
:: Sekretariat
:: Księgowość

Uczniowie

:: Plan lekcji
:: Klasy
:: Samorząd szkolny
:: Materiały dla ucznia
:: Dzwonki
:: Prace uczniów

Dla Rodziców

:: Rada Rodziców
:: Dyżury nauczycieli
:: Informacje dla Rodziców

Rekrutacja

:: Rekrutacja
:: Dni otwarte

 

 

Wiosna zawitała do „Staszica”

 

 

 

21 marca szkołę ogarnęło „kolorowe szaleństwo”. Klasy wykazały się inwencją twórczą, przebierając się za postacie: filmowe, bajkowe, literackie. Uczniowie z pasją wystąpili na „Otwartej scenie”, prezentując swoje umiejętności wokalne, taneczne, instrumentalne oraz kabaretowe.

 

 

 

 

Jako pierwsi na scenie pojawili się Pioter Pucułek z kl.2b oraz Rafał Zugaj z kl 3b z zespołem. Zespół istnieje od marca 2016 roku, chłopcy grają ciekawą mieszankę stylów bluesowych, dodając do tego szczyptę psychodeli. Aktualnie są w trakcie prac nad swoją pierwszą płytą.

Wystąpiły również członkinie zespołu Shake&Flow Dance Team reprezentujące nasze miasto na turniejach tanecznych w stylu karaibskim. Uczennice Dominika Tomaszewska i Wiktoria Traczyńska z kl 2d oraz Oliwia Sałata z kl 1d przedstawiły swój układ choreograficzny, którym wywalczyły tegoroczne Mistrzostwo Polski.

Kolejna uczestniczką była Aleksandra Sienniak z kl 1d. Ola od 6 lat gra na instrumencie muzycznym z grupy chordofonów, w których struna wprowadzana jest w stan wibracji za pomocą smyczka. Ola Sienniak zaprezentowała utwór Lindsey Stirling-„ Prism”.

Duet na pianinie: Julia Wypchło z kl 1d i Agata Stępień z kl 1d w utworze na cztery ręce ”Waiting for love” był kontynuacją wyjątkowych występów instrumentalnych.

Kolejny występ opierał się na charyzmie wykonawcy oraz kontakcie z publicznością. Było nim zaprezentowanie wielu twarzy przez Marcina Baziuka z kl 3e – Stand Uppera, który doprowadził publiczność do łez.

Wiele emocji wzbudził również występ zespołu wokalnego w składzie: Sylwia Nowak z kl 1b, Gosia Binkiewicz z kl 1a, Paulina Sala z kl 1a. Uczennice zaprezentowały utwór Bruna Marsa pt. „Uptown Funk”.

„Otwarta scena” gościła również absolwenta „Staszica” Jakuba Piętkę w kabaretowym programie autorskim.

Klamrę artystyczną zamknął zespół Pitera i Rafała prezentując kolejny utwór, będący mieszanką bluesową tym razem bez szczypty psychodeli.

Uczniowie włożyli dużo pracy w przygotowanie przebrań i prezentację wybranych tematów. Wysiłek został nagrodzony indywidualnie i grupowo tj. wizytą w salonie fryzjerskim czy wejściówka do kina oraz zwolnieniem z pytania i klasówek w dowolnie wybranym dniu.

 

 

 

 

Pierwszy dzień wiosny w „Staszicu” każdego roku przynosi nowe wrażenia a absolwenci naszej szkoły wspominają tą cykliczną imprezę z radosnym uśmiechem, przytaczając jednocześnie anegdoty związane z czasem spędzonym w szkole.

 

 

 

 

<< Wstecz

 

Copyright by LO Nr I | Valid HTML 4.01 & CSS

szablon pochodzi ze strony szbloniki.com