Aktualności

:: Strona główna
:: Sprawy bieżące
:: Kalendarium szkolne

O szkole

:: Dane adresowe i kontakt
:: Historia szkoły
:: Galeria zdjęć
:: Osiągnięcia
:: Dokumenty szkolne
:: Organizacje szkolne

Administracja

:: Dyrekcja szkoły
:: Nauczyciele
:: Biblioteka
:: Pedagog szkolny
:: Gabinet lekarski
:: Sekretariat
:: Księgowość

Uczniowie

:: Plan lekcji
:: Klasy
:: Samorząd szkolny
:: Materiały dla ucznia
:: Dzwonki
:: Prace uczniów

Dla Rodziców

:: Rada Rodziców
:: Dyżury nauczycieli
:: Informacje dla Rodziców

Rekrutacja

:: Rekrutacja
:: Dni otwarte

 

 

KIM JESTEŚ? CO CHCESZ POWIEDZIEĆ?

 CO POWINNI USŁYSZEĆ INNI?

CZYLI

WARSZTATY AKTORSKIE W „STASZICU”

 

Już po raz trzeci w LO Nr I im. St. Staszica odbyły się warsztaty, które prowadził Jan Krzysztof Szczygieł aktor filmowy i telewizyjny, absolwent PWSFTviT w Łodzi.

 

Współpraca z panem Janem Szczygłem rozpoczęła się kilka lat temu – wspomina W. Szymański – nauczyciel języka polskiego. Dokładnie sześć lat temu uczennice „Staszica” spotkały pana Jan na planie filmu „Ojciec Mateusz” i zaprosiły go do naszej szkoły. Owocem tego spotkania było zorganizowanie pierwszych warsztatów filmowych dla uczniów „Staszica”. Najlepszą rekomendację dla warsztatów niech będzie fakt, że jeden z absolwentów „Staszica” zdał egzaminy do Łódzkiej Szkoły Filmowej.

 

Tegoroczne warsztaty (pierwsze z nowego cyklu planowanych spotkań) koncentrowały się wokół zagadnień związanych ze sztuka wystąpień publiczny (pan Jan Szczygieł od lat jest trenerem: specjalistą od wizerunku). Ćwiczenia praktyczne miały pokazać uczestnikom, że prawidłowa postawa, odpowiednie gesty czy pewność siebie, to niewątpliwie czynniki, które wpływają na to, że są lepiej odbierani przez otaczających ich ludzi. Nabierają one jeszcze większego znaczenia, gdy bierzemy udział w rozmowie kwalifikacyjnej czy też zaliczamy, np. egzamin ustny. To, jak potrafimy się zaprezentować, ma niemały wpływ na finał niektórych ważnych dla nas wydarzeń.

 

 

Warsztaty zostały wzbogacone o zadnia typowo aktorskie. Pan Jan Szczygieł przedstawił kilka technik radzenia sobie z lękiem nie tylko przed ważnym testem, ale i przed kamerą. Jednym z zadań było wejście na scenę, gdzie monitory i lampy były ustawione identycznie jak na filmowych castingach Musieliśmy indywidualnie podejść do kamery i patrząc w jej środek, powiedzieć parę słów o sobie – mówi uczestniczka warsztatów Dominika Janik z klasy I D. Pan Krzysztof, widząc nieśmiałość i zakłopotanie niektórych, dawał wiele wskazówek i rad. Mówił o tym, jak ważne jest nauczenie naszego ciała reagowania na stres. Oprócz tego, co mamy w głowie, ważny jest również nasz wygląd, a dokładniej postawa. Powinniśmy dbać o to, aby wyglądać schludnie, a postawa naszego ciała ma pokazywać gotowość do działania.

 

            Uczestnicy warsztatów wyszli zmęczeni, ale naładowani pozytywną energią i gotowi do działania. Nadmienić należy, że grupa „filmowa” ze „Staszica” przygotowuje się do realizacji kilku filmów, które wezmą udział w ogólnopolskich konkursach filmowych. Miejmy nadzieję, że zdobyte doświadczenie w przyszłości zaowocuje !

 

 

 

 

 

 

 

 

foto: Barbara Mączka II C

 

Wojciech Szymański

Dominika Janik

 

 

 

 

<< Wstecz

 

Copyright by LO Nr I | Valid HTML 4.01 & CSS

szablon pochodzi ze strony szbloniki.com