Aktualności

:: Strona główna
:: Sprawy bieżące
:: Kalendarium szkolne

O szkole

:: Dane adresowe i kontakt
:: Historia szkoły
:: Galeria zdjęć
:: Osiągnięcia
:: Dokumenty szkolne
:: Organizacje szkolne

Administracja

:: Dyrekcja szkoły
:: Nauczyciele
:: Biblioteka
:: Pedagog szkolny
:: Gabinet lekarski
:: Sekretariat
:: Księgowość

Uczniowie

:: Plan lekcji
:: Klasy
:: Samorząd szkolny
:: Materiały dla ucznia
:: Dzwonki
:: Prace uczniów

Dla Rodziców

:: Rada Rodziców
:: Dyżury nauczycieli
:: Informacje dla Rodziców

Rekrutacja

:: Rekrutacja
:: Dni otwarte

 

 

KAŻDY MOŻE BYĆ POETĄ – WARSZTATY POETYCKIE

 

 

W ramach Tygodnia Edukacji Artystycznej w Liceum Ogólnokształcącym Nr I im. St. Staszica odbyły się warsztaty poetyckie, które poprowadziła poetka Małgorzata Michalska z Krakowa. Pani Małgorzata od 2009 roku w Por Fiesta Club w Krakowie prowadzi cykliczne spotkania literackie „Szuflandia”; należy do grupy poetyckiej „Każdy”.

 

 

W warsztatach wzięli udział uczniowie klasy I D o profilu filmowo-teatralnym, którzy dość często spotykają się z tego rodzaju działaniami. Na warsztatach gościła również sześcioosobowa grupa uczniów z klasy I B i II B.

 

 

 

 

Zajęcia warsztatowe to jedna z form, która ma za zadanie kształtować świadomość uczniów i angażować ich do twórczego wysiłku. Młodzież uczestnicząca w warsztatach dyskutowała na temat tego, czym jest poezja i jaki jest sens jej tworzenia, mówiła o tym, czy poezję można polubić.

 

Oto wypowiedź uczennicy klasy I D Klaudii Sasak – która sama jest autorką kilku nagrodzonych na różnych konkursach opowiadań:

Spotkanie z poetką Małgorzatą Michalską było ciekawym doświadczeniem. Nauczyłam się sporo rzeczy dotyczących samego pisarstwa. Przełamałam się z pokazaniem własnych prac doświadczonej osobie. Dzięki temu wiem, że powinnam kontynuować tworzenie własnych dzieł i pisać dla siebie, ale i dla innych. Z przyjemnością poszłabym ponownie na warsztaty o podobnej tematyce i z przyjemnością w niedalekim czasie odwiedzę „Szuflandię" prowadzoną przez panią Małgorzatę.

 

 

Na zakończenie uczniowie pod kierunkiem prowadzącej napisali wspólnie wiersz, który możecie przeczytać na jednej z poniższych fotografii.

 

 

PS

Specjalne podziękowania dla pani Jolanty Wiśniewskiej z MCK za zorganizowanie warsztatów dla młodzieży LO Nr I.

 

 

 

Wojciech Szymański

koordynator warsztatów poetyckich

 

 

 

 

<< Wstecz

 

Copyright by LO Nr I | Valid HTML 4.01 & CSS

szablon pochodzi ze strony szbloniki.com