Aktualności

:: Strona główna
:: Sprawy bieżące
:: Kalendarium szkolne

O szkole

:: Dane adresowe i kontakt
:: Historia szkoły
:: Galeria zdjęć
:: Osiągnięcia
:: Dokumenty szkolne
:: Organizacje szkolne

Administracja

:: Dyrekcja szkoły
:: Nauczyciele
:: Biblioteka
:: Pedagog szkolny
:: Gabinet lekarski
:: Sekretariat
:: Księgowość

Uczniowie

:: Plan lekcji
:: Klasy
:: Samorząd szkolny
:: Materiały dla ucznia
:: Dzwonki
:: Prace uczniów

Dla Rodziców

:: Rada Rodziców
:: Dyżury nauczycieli
:: Informacje dla Rodziców

Rekrutacja

:: Rekrutacja
:: Dni otwarte

 

 

Warsztaty Filmowe dla młodzieży z klasy filmowej
LO NR I

 

 

Jak co roku w miesiącu czerwcu nastąpiło podsumowanie działań Artystycznego Klubu Filmowego10 czerwca w sobotnie popołudnie młodzież z naszego liceum mogła zobaczyć wzruszający film produkcji francuskiej „Jutro będziemy szczęśliwi” ze znakomitym Omerem Sy w roli głównej.

 

Tydzień wcześniej 2 czerwca dla uczniów klasy ID o profilu teatralno-filmowym zostały zorganizowane przez pracowników ostrowieckiej „ETIUDY" WARSZTATY FILMOWE. Uczniowie podzieleni na trzy grupy zgłębiali tajniki funkcjonowania kina, dyskutowali o filmach, które można zobaczyć na ekranach polskich kin, a także o trudnej sztuce planowania i doboru repertuaru kinowego.

 

Warsztaty prowadzili:

 

-   pan Adam Lisowski doświadczony kinooperator, który zapoznał młodzież z odchodzącą już niestety do historii techniką projekcji na taśmie 35mm. Prezentował czynne, ale dzisiaj już nieużywane, aparaty projekcyjne, na których wyświetlano w ostrowieckim kinie filmy od lat 80. do początków XXI wieku. Młodzież z zainteresowaniem słuchała dawnych historii o projekcjach filmów zarejestrowanych na taśmie filmowej, o dynamicznym rozwoju polskiej kinematografii w latach siedemdziesiątych i osiemdziesiątych, o wyświetlanej w kinach przed każdym seansem Polskiej Kronice Filmowej, a wreszcie o prawdziwej pasji do kina pana Adama,

 

 

 

 

- pan Łukasz Żurawski przybliżał młodzieży funkcjonowanie współczesnej reklamy kinowej, opowiadał o przygotowaniach zwiastunów i trailerów filmowych,

 

 

 

-   kierownik kina pan Waldemar Włodarczyk rozmawiał z młodzieżą na temat trudnej sztuki doboru repertuaru kinowego, śledzeniu rankingów kinowych, umiejętności przewidywania gustów publiczności, czego rezultatem było ułożenie przez grupy własnej listy filmów do wyświetlania.

 

 

 

 

PS

Fotoplakat z warsztatów dostępny na stronie kina „Etiuda”

 

 

ARTYSTYCZNY KLUB FILMOWY ŻYCZY WSZYSTKIM MIŁOSNIKOM X MUZY SŁONECZNYCH WAKACJI

DO ZOBACZENIA... JUŻ WE WRZEŚNIU

WOJCIECH SZYMAŃSKI

 

 

 

 

<< Wstecz

 

Copyright by LO Nr I | Valid HTML 4.01 & CSS

szablon pochodzi ze strony szbloniki.com