Aktualności

:: Strona główna
:: Sprawy bieżące
:: Kalendarium szkolne

O szkole

:: Dane adresowe i kontakt
:: Historia szkoły
:: Galeria zdjęć
:: Osiągnięcia
:: Dokumenty szkolne
:: Organizacje szkolne

Administracja

:: Dyrekcja szkoły
:: Nauczyciele
:: Biblioteka
:: Pedagog szkolny
:: Gabinet lekarski
:: Sekretariat
:: Księgowość

Uczniowie

:: Plan lekcji
:: Klasy
:: Samorząd szkolny
:: Materiały dla ucznia
:: Dzwonki
:: Prace uczniów

Dla Rodziców

:: Rada Rodziców
:: Dyżury nauczycieli
:: Informacje dla Rodziców

Rekrutacja

:: Rekrutacja
:: Dni otwarte

 

 

Wizyta na  Uniwersytecie Europejskim Viadrina
we Frankfurcie nad Odrą

 

 

W dniu 20 października 2016 roku młodzież LO Nr I im. Stanisława Staszica w Ostrowcu Św., na zaproszenie p. Agnieszki Schmid, koordynatora ds. polskich studentów, wzięła udział po raz szósty w Polskim Dniu Informacyjnym Uniwersytetu Europejskiego Viadrina we Frankfurcie nad Odrą, w trakcie którego miała okazję przyjrzeć się uczelni z bliska.

Z naszej strony koordynowały te działania Pani Beata Kot i Pani Monika Borzym, nauczycielki języka niemieckiego.

 

Uniwersytet Europejski Viadrina we Frankfurcie nad Odrą, jako jedyna uczelnia w Niemczech, organizuje Dzień Otwarty w całości w języku polskim.

 

 

 

 

VIADRINA to wyjątkowa uczelnia pośród niemieckich szkół wyższych. Jej położenie tuż przy granicy z Polską, profil naukowy oraz ponad 15 procent studentów z Polski i dalsze 15 procent studentów z całego świata, nadają jej szczególnego, międzynarodowego charakteru.

Studia tutaj są bezpłatne,  uczelnia oferuje ponadto specjalne stypendia startowe tylko dla polskich studentów, a także podwójne dyplomy z renomowanymi uczelniami jak np. Uniwersytet im. A. Mickiewicza w Poznaniu oraz Szkoła Główna Handlowa w Warszawie.

Prócz prezentacji wydziałów oraz kierunków studiów, omówiona została oferta językowa, warunki aplikacji, możliwości finansowania oraz późniejszej kariery zawodowej.

 

Młodzież miała okazję rozmowy z wykładowcami i ze studentami, a więc zasięgnięcia informacji na temat studiów  z pierwszej ręki, obejrzenia kampusu, zwiedzenia Collegium Polonicum w Słubicach oraz Frankfurtu nad Odrą.

 

Dzięki możliwości poznania oferty uczelni wielu naszych absolwentów decyduje się na podjęcie studiów na Viadrinie.

 

Wizyta na Viadrinie poprzedzona była czterogodzinnym relaksem na Tropical Inlands- największej wyspie tropikalnej w Europie. Czekały tu na nas spacery po plaży Morza Południowego, ekspedycje po Lesie Tropikalnym, relaks w Strefie Saun oraz wiele wyjątkowych atrakcji w Parku Rozrywki.

 

 

Następnego dnia tj. 21 października 2014 roku opuściliśmy Frankfurt, patrząc na most, który łączy nas z sąsiadami zza Odry i udaliśmy się do stolicy Niemiec- Berlina.

 

 

 

 

Zwiedzanie miasta rozpoczęliśmy od budynku Reichstagu, a następnie udaliśmy się w stronę Alei  „Unter den Linden”. Po drodze widzieliśmy, Bramę Brandenburską, Pomnik Holocaustu, Plac Poczdamski z fragmentami Muru Berlińskiego, Katedrę Berlińską, Uniwersytet Humboldta i wiele innych ciekawych obiektów.

 

Zwiedziliśmy również Neues Museum ze słynnym posągiem Nefrettette. W końcu dotarliśmy do Placu Alexandra, gdzie zobaczyliśmy Fontannę Neptuna, Wieżę Telewizyjną oraz Rotes Rathaus.

 

 

Zwiedzanie miasta trwało cały dzień i niestety  nie obejrzeliśmy wszystkiego.

Nie mogło zabraknąć czasu wolnego na …zakupy.

 

 

W późnych godzinach wieczornych wyruszyliśmy w drogę powrotną do Polski.

 

 

<< Wstecz

 

Copyright by LO Nr I | Valid HTML 4.01 & CSS

szablon pochodzi ze strony szbloniki.com