Aktualności

:: Strona główna
:: Sprawy bieżące
:: Kalendarium szkolne

O szkole

:: Dane adresowe i kontakt
:: Historia szkoły
:: Galeria zdjęć
:: Osiągnięcia
:: Dokumenty szkolne
:: Organizacje szkolne

Administracja

:: Dyrekcja szkoły
:: Nauczyciele
:: Biblioteka
:: Pedagog szkolny
:: Gabinet lekarski
:: Sekretariat
:: Księgowość

Uczniowie

:: Plan lekcji
:: Klasy
:: Samorząd szkolny
:: Materiały dla ucznia
:: Dzwonki
:: Prace uczniów

Dla Rodziców

:: Rada Rodziców
:: Dyżury nauczycieli
:: Informacje dla Rodziców

Rekrutacja

:: Rekrutacja
:: Dni otwarte

 

 

Nasz uczeń u Pani Premier Beaty Szydło

 

W dniu 14.10.2016r. o godzinie 12.00 w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów odbyło się uroczyste wręczenie stypendiów Prezesa Rady Ministrów dla najlepszych uczniów z całego kraju.

Przyznano je uczniom, którzy mieli wybitne osiągnięcia w roku szkolnym 2015/2016. Gratulując im, Premier Beata Szydło powiedziała:

 

 "Wierzę głęboko, że to dopiero początek sukcesów, jakie się przed wami otwierają. Wierzę głęboko w to, że dzisiejszy dzień zmotywuje was, aby jeszcze wyżej się wspinać w tej drodze w poznawaniu świata i odkrywania świata i czynienia tego świata lepszym".

 

 

W tym roku uczeń klasy 3c Liceum Ogólnokształcącego  Nr I im. Stanisława Staszica w Ostrowcu Św., Grzegorz Waliszczak, był wśród pięciu wyróżnionych, którzy reprezentowali na tej uroczystości województwo świętokrzyskie. W uroczystości tej uczestniczył Starosta Ostrowiecki Zbigniew Duda oraz Dyrektor Szkoły Tomasz Kwiatkowski.

 

 

 

Stypendium Prezesa Rady Ministrów może otrzymać tylko jeden uczeń danej szkoły, który otrzymał promocję z wyróżnieniem, uzyskując przy tym najwyższą średnią ocen w szkole. Szansę mają także ci, którzy wykazują szczególne uzdolnienia w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy, uzyskując w niej najwyższe wyniki, a z innych co najmniej dobre.

 

 

 

Grzegorz Waliszczak jest uczniem klasy III o profilu biologiczno-chemicznym Liceum Ogólnokształcącego Nr I im. Stanisława Staszica w Ostrowcu. Już w szkole podstawowej został laureatem etapu wojewódzkiego Konkursu Humanistycznego. Jako uczeń Publicznego Gimnazjum Nr 1 uzyskał tytuł laureata aż w ośmiu konkursach przedmiotowych - z języka polskiego, angielskiego, niemieckiego, rosyjskiego, historii, biologii, fizyki i informatyki. Dwukrotnie otrzymał tytuł Ucznia Roku przyznawany przez Prezydenta Miasta Ostrowca. Grzegorz jest laureatem Olimpiady Literatury i Języka Polskiego, Olimpiady Języka Łacińskiego i Kultury Antycznej oraz finalistą Olimpiady Biologicznej i Olimpiady Wiedzy Ekologicznej, Olimpiady Wiedzy Teologicznej, co zwalnia go z egzaminów maturalnych z w/w przedmiotów, dając mu wynik 100% na poziomie rozszerzonym. Za swoje osiągnięcia naukowe otrzymał dwukrotnie Stypendium Ministra Edukacji, Stypendium Prezesa Rady Ministrów oraz Stypendium Starosty Ostrowieckiego. Jako jedyny uczeń z Ostrowca został uhonorowany przez Kuratora Oświaty w Kielcach tytułem Diamentu Świętokrzyskiej Oświaty. Jego średnia ocen na koniec roku szkolnego to 6,0. Grzegorz interesuje się językami obcymi (dodatkowo uczy się języka rosyjskiego i arabskiego), chemią, biologią, literaturą antyczną oraz historią Armenii. Cyklicznie zamieszcza swoje artykuły w ormiańskim czasopiśmie Awedis. „Dzięki osiągnięciom w olimpiadach przedmiotowych organizowanych pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej, Grzegorz ma wolny wstęp na wyższe uczelnie. Może wybrać studia na kierunkach językowych, dziennikarstwie, prawie, czy też na uczelni medycznej”– z dumą podkreśla dyrektor szkoły Tomasz Kwiatkowski.

 Gratulujemy sukcesów!

 

Po wręczeniu Stypendiów wszyscy wyróżnieni uczniowie zostali zaproszeni na uroczysty obiad z Panią Premier Beatą Szydło i Panią Minister Edukacji Narodowej Anną Zalewską.

 

 

 

<< Wstecz

 

Copyright by LO Nr I | Valid HTML 4.01 & CSS

szablon pochodzi ze strony szbloniki.com