Aktualności

:: Strona główna
:: Sprawy bieżące
:: Kalendarium szkolne

O szkole

:: Dane adresowe i kontakt
:: Historia szkoły
:: Galeria zdjęć
:: Osiągnięcia
:: Dokumenty szkolne
:: Organizacje szkolne

Administracja

:: Dyrekcja szkoły
:: Nauczyciele
:: Biblioteka
:: Pedagog szkolny
:: Gabinet lekarski
:: Sekretariat
:: Księgowość

Uczniowie

:: Plan lekcji
:: Klasy
:: Samorząd szkolny
:: Materiały dla ucznia
:: Dzwonki
:: Prace uczniów

Dla Rodziców

:: Rada Rodziców
:: Dyżury nauczycieli
:: Informacje dla Rodziców

Rekrutacja

:: Rekrutacja
:: Dni otwarte

 

 

„Pasjonaci” – warsztaty II

 

 

17 października 2016 w Regionalnym Centrum Nauki Leonardo da Vinci w Podzamczu Chęcińskim odbyli się Pasjonaci IT – wyjątkowe wydarzenie adresowane do przedsiębiorczej młodzieży ponadgimnazjalnej z województwa świętokrzyskiego. Zapisało się 67 uczniów z 15 szkół z naszego regionu.

 

Uczniowie dowiedzieli się między innymi tego, że już teraz powinni uważać na swój wizerunek w sieci oraz że warto podążać za swoją pasją, nawet wbrew temu, co mówią ludzie.

 

Z naszej szkoły w spotkaniu uczestniczyli: Dominika Rak i Oskar Szot 2d, Mikołaj Żelazowski i Jakub Pobiega 3e.

 

Młodzież powitali dyrektor Regionalnego Centrum Naukowo-Technologicznego Michał Piast oraz rzecznik młodzieży przy Urzędzie Marszałkowskim Województwa Świętokrzyskiego –Barbara Zamożniewicz. Po oficjalnym rozpoczęciu nastąpiły prelekcje gości – młodych i odnoszących sukcesy przedsiębiorczych mieszkańców naszego województwa. Każdy z gości miał tylko 13 minut na zaprezentowanie się młodzieży i pokazanie im, że można być młodym, robić to, co się lubi i jeszcze się z tego utrzymać.

 

 

Opublikowany 26.10.2016r.

 

 

 

 

CELE:

 

- zainspirować młodzież do rozwijania swoich pasji i do aktywności w młodym wieku,

-    wzmocnić poczucie własnej wartości,

-    pokazać wzorce, osoby godne naśladowania,

-    przekazać informacje o istniejących programach i ofertach rozwojowych dla młodzieży.

Warsztaty w podziale na bloki tematyczne:

 

1         „Jak pozyskać wartościowe kontakty – na podstawie projektu E-konferencje w Grupie MAC” (Piotr Twardowski): uczniowie poznali metody promocji i marketingu internetowego, sprawdzili też swoje umiejętności w praktyce.

 

2         „Ja w sieci” (Jakub Juszyński): wszystko, co publikujemy w sieci zostaje w niej na zawsze. To tam potencjalny pracodawca szuka o was informacji. Wrzucanie zdjęć z imprez, kompromitujących filmików czy gifów z kotami może utrudnić rozwój przyszłej kariery.

 

3          „Dlaczego warto zacząć działać w Social Media już dziś”(Miriam Baran): Pasjonaci dowiedzieli się, jak prowadzić fanpage. Miriam przekazała uczniom kolejną mądrość: „Nie warto słuchać innych w kwestii tego, kim mamy być w przyszłości. To my decydujemy”.

 

4           „Młody biznesmen w sieci – jak zacząć zarabiać na swoich pomysłach?” (Bartek Kułakowski): 19-letni Bartek uczulił Pasjonatów, żeby reklamując nie byli nachalni, bo to zniechęca. Powiedział też, że nie można przejmować się negatywnymi komentarzami użytkowników. Trzeba skupić się na treści i celu.

 

 

 

 

Relaks i przekąski po warsztatach:

 

 

Wykład plenarny:

Na zakończenie Pasjonatów krótki wykład przygotował też Maciek Barański. Mówił o tym, że czasem musimy pracować w zespole, że jest to ważna umiejętność dla potencjalnego pracodawcy. Zdradził uczniom, jak zbudować zespół, który może odnieść sukces.

opiekun: Marta Sójka

 

 

Opublikowany 14.10.2016

 

Regionalne Centrum Naukowo-Technologiczne

Zaproszenie na Pasjonaci IT - Jak zarabiać w sieci?

 

 

 

<< Wstecz

Copyright by LO Nr I | Valid HTML 4.01 & CSS

szablon pochodzi ze strony szbloniki.com