Aktualności

:: Strona główna
:: Sprawy bieżące
:: Kalendarium szkolne

O szkole

:: Dane adresowe i kontakt
:: Historia szkoły
:: Galeria zdjęć
:: Osiągnięcia
:: Dokumenty szkolne
:: Organizacje szkolne

Administracja

:: Dyrekcja szkoły
:: Nauczyciele
:: Biblioteka
:: Pedagog szkolny
:: Gabinet lekarski
:: Sekretariat
:: Księgowość

Uczniowie

:: Plan lekcji
:: Klasy
:: Samorząd szkolny
:: Materiały dla ucznia
:: Dzwonki
:: Prace uczniów

Dla Rodziców

:: Rada Rodziców
:: Dyżury nauczycieli
:: Informacje dla Rodziców

Rekrutacja

:: Rekrutacja
:: Dni otwarte

 

 

(Nie) zwykła lekcja w Galerii Fotografii

 

W piątek 28 października, w Galerii Fotografii w Ostrowcu Św. miała miejsce (nie) zwykła lekcja. Młodzież z klasy I D (tzw. filmowej) Liceum Ogólnokształcącego Nr I im. St. Staszica miała możliwość nie tylko obejrzeć wystawę Sergiusza Sachno „Aktorzy”, ale także poszerzyć swoją wiedzę z zakresu edukacji filmowej. Specjalne zajęcia warsztatowe przygotował dla niej kierownik kina „Etiuda” pan Waldemar Włodarczyk. Były więc konkursy, dyskusje i ... nagrody.

 

 

 

W temat wystawy oraz świat fotografii portretowej wprowadził młodzież kustosz galerii pan Andrzej Łada, który podkreślił, na czym polega specyfika portretu aktorskiego. Następnie młodzież mogła w praktyce sprawdzić swoją wiedzę na temat gwiazd polskiego kina, starając się podać jak największą liczbę nazwisk aktorów zaprezentowanych na 33 fotografiach. Najlepsza w tej konkurencji okazała się Roksana Wiecha, która rozpoznała ponad połowę nazwisk aktorów; drugie miejsce zajęły Kinga Nowak i Agata Stępień, a trzecie Krystian Kułaga i Kamil Ziętkowski.

 

 

 

Drugą część spotkania poprowadził pan Waldemar Włodarczyk, który nie tylko przedstawił działalność ostrowieckiego AKF-u na przestrzeni ostatnich kilku lat, ale także zainicjował z młodzieżą dyskusję na temat filmowych gustów współczesnego odbiorcy kinowego.

 

 

Były to kolejne zajęcia wpisane w edukację filmową, które odbywają się cyklicznie w ramach działającego przy kinie „Etiuda” Artystycznego Klubu Filmowego.

 

Wojciech Szymański

nauczyciel języka polskiego

 

 

<< Wstecz

 

Copyright by LO Nr I | Valid HTML 4.01 & CSS

szablon pochodzi ze strony szbloniki.com