Aktualności

:: Strona główna
:: Sprawy bieżące
:: Kalendarium szkolne

O szkole

:: Dane adresowe i kontakt
:: Historia szkoły
:: Galeria zdjęć
:: Osiągnięcia
:: Dokumenty szkolne
:: Organizacje szkolne

Administracja

:: Dyrekcja szkoły
:: Nauczyciele
:: Biblioteka
:: Pedagog szkolny
:: Gabinet lekarski
:: Sekretariat
:: Księgowość

Uczniowie

:: Plan lekcji
:: Klasy
:: Samorząd szkolny
:: Materiały dla ucznia
:: Dzwonki
:: Prace uczniów

Dla Rodziców

:: Rada Rodziców
:: Dyżury nauczycieli
:: Informacje dla Rodziców

Rekrutacja

:: Rekrutacja
:: Dni otwarte

 

 

Patriotyzm w obiektywie uczniów „Staszica”

 

 

 

W dniach 3-23 kwietnia odbywał się konkurs filmowy organizowany przez Muzeum Powstania Warszawskiego. Celem konkursu było utworzenie nowatorskiego filmiku, który miał odpowiedzieć na pytanie: „Czym jest dla ciebie patriotyzm?”.

 

W konkursie wzięli udział młodzi filmowcy z całej Polski. Z naszej szkoły udział wzięło trzech uczniów: Piotr Ćwikła (klasa 1a), Jakub Grudniewski (klasa 1a) oraz Paweł Lichota (klasa 3a).

 

 

Nasi uczniowie stworzyli krótki film, nad którym pracowali parę dni. Zdjęcia kręcone były w szkole, w parku oraz na ostrowieckim Rynku. Fabuła filmu to próba odpowiedzi na pytanie konkursowe poprzez rozterki i dylematy młodego człowieka, który stara się, dociec czym jest dzisiejszy patriotyzm. Kilkudniowe zdjęcia, pisanie scenariusza i odpowiedni montaż pokazały młodym adeptom sztuki filmowej, jak trudna jest praca przy tworzeniu filmu.

 

 

Oprócz młodych filmowców przy filmie pomagali także: pan Maciej Krawczyk oraz klasa 1d. Nad całością czuwał pan Wojciech Szymański, który pomagał przy realizacji oraz wskazał miejsca nagrań.

 

Film uzyskał duże uznanie naszej społeczności szkolnej, ale nie znalazł się w czołówce konkursu. Nie jest to jednak powód do niezadowolenia, ponieważ młodzi filmowcy już mają w planach następne konkursy filmowe i przygotowują się do kolejnych zdjęć filmowych.

 

 

 

 

<< Wstecz

Copyright by LO Nr I | Valid HTML 4.01 & CSS

szablon pochodzi ze strony szbloniki.com