Aktualności

:: Strona główna
:: Sprawy bieżące
:: Kalendarium szkolne

O szkole

:: Dane adresowe i kontakt
:: Historia szkoły
:: Galeria zdjęć
:: Osiągnięcia
:: Dokumenty szkolne
:: Organizacje szkolne

Administracja

:: Dyrekcja szkoły
:: Nauczyciele
:: Biblioteka
:: Pedagog szkolny
:: Gabinet lekarski
:: Sekretariat
:: Księgowość

Uczniowie

:: Plan lekcji
:: Klasy
:: Samorząd szkolny
:: Materiały dla ucznia
:: Dzwonki
:: Prace uczniów

Dla Rodziców

:: Rada Rodziców
:: Dyżury nauczycieli
:: Informacje dla Rodziców

Rekrutacja

:: Rekrutacja
:: Dni otwarte

 

 

Grzegorz Waliszczak jedynym finalistą województwa świętokrzyskiego na eliminacjach centralnych
XLVIII Olimpiady Języka Rosyjskiego.

 

 

 

Grzegorz Waliszczak, uczeń klasy III o profilu biologiczno-chemicznym Liceum Ogólnokształcącego Nr I
im. Stanisława Staszica w Ostrowcu Świętokrzyskim, został finalistą eliminacji centralnych XVIII Olimpiady Języka Rosyjskiego i tym samym dołączył do grona najlepszych znawców języka rosyjskiego w Polsce. Ważnym celem zawodów jest kształtowanie zainteresowania dorobkiem kulturowymi cywilizacyjnym Rosji ze szczególnym uwzględnieniem literatury, sztuki, historii, geografii i polityki, a także umiejętności przekazania w języku rosyjskim powyższych treści. Sukces Grzegorza cieszy tym bardziej, że stanął w szranki z uczniami, którzy realizują program rozszerzony języka rosyjskiego. By poznać miarę jego sukcesu, należy zauważyć, że w olimpiadzie biorą udział Rosjanie i inni obcokrajowcy zza naszej wschodniej granicy, uczący się obecnie w polskich szkołach. Dość powiedzieć, że silnymi konkurentami Grzegorza w większości byli uczestnicy o nazwiskach wschodnio brzmiących.

 

 

Jako jedyny reprezentował województwo świętokrzyskie, uzyskując drugą lokatę na etapie okręgowym olimpiady w Krakowie. Znalazł się zatem w elitarnym gronie 52 uczniów z całej Polski, którzy najlepiej władają językiem rosyjskim.

 

W centralnym etapie Grzegorz zdobył tytuł finalisty, a co za tym idzie, uzyskał stuprocentowy wynik egzaminu maturalnego na poziomie podstawowym i rozszerzonym oraz wolny wstęp na studia lingwistyczne na wielu uczelniach w kraju. Dyrektor szkoły, mgr Tomasz Kwiatkowski, jest niezwykle dumny z ucznia, który, jak się okazuje, uczy się języka rosyjskiego dodatkowo.

 

 

 

 

<< Wstecz

 

Copyright by LO Nr I | Valid HTML 4.01 & CSS

szablon pochodzi ze strony szbloniki.com