Aktualności

:: Strona główna
:: Sprawy bieżące
:: Kalendarium szkolne

O szkole

:: Dane adresowe i kontakt
:: Historia szkoły
:: Galeria zdjęć
:: Osiągnięcia
:: Dokumenty szkolne
:: Organizacje szkolne

Administracja

:: Dyrekcja szkoły
:: Nauczyciele
:: Biblioteka
:: Pedagog szkolny
:: Gabinet lekarski
:: Sekretariat
:: Księgowość

Uczniowie

:: Plan lekcji
:: Klasy
:: Samorząd szkolny
:: Materiały dla ucznia
:: Dzwonki
:: Prace uczniów

Dla Rodziców

:: Rada Rodziców
:: Dyżury nauczycieli
:: Informacje dla Rodziców

Rekrutacja

:: Rekrutacja
:: Dni otwarte

 

 

"Dzień biologii w Staszicu”

 

 

Pod patronatem Starosty Powiatu Ostrowieckiego, w dniu 21 marca nauczycielki biologii Danuta Majewska i Jolanta Wojtas zorganizowały „Dzień biologii w Staszicu”, w ramach którego przeprowadzony został konkurs wiedzy dla gimnazjalistów z anatomii i fizjologii człowieka oraz profilaktyki chorób.

 

 

 

 

 

 

 

 

Wzięło w nim udział 48 uczniów z 10 gimnazjów powiatu ostrowieckiego. Konkurs polegał na rozwiązaniu testu złożonego z 30 zadań zamkniętych. Poziom konkursu był wysoki i nie udało się wyłonić wszystkich zwycięzców po sprawdzeniu testu, dlatego przeprowadzono „dogrywkę”.

 

 

 Ostateczne wyniki są następujące:

 

I miejsce – Mateusz Wojasiewicz, ZS w Tarłowie,

nauczyciel biologii Elżbieta Główka

II miejsce – Anna Sasak , ZS w Mominie,

nauczyciel biologii Edyta Nowak

III miejsce – Arnold Majewski, PG nr3 w Ostrowcu Świętokrzyskim,

nauczyciel biologii Beata KiIjańska

IV miejsce – Joanna Szymczyk, ZS w Tarłowie,

nauczyciel biologii Elżbieta Główka

V miejsce – Karolina Janikowska, PG nr3 w Ostrowcu Świętokrzyskim.

nauczyciel biologii Beata Kiljańska

 

 

\

 

Sponsorami nagród i dyplomów byli: LO Nr I i Starostwo Powiatowe w Ostrowcu Świętokrzyskim.

 

Głównym celem obchodów „Dnia biologii w Staszicu” było przybliżenie uczniom rozmaitych form zdobywania wiedzy i umiejętności z trudnego przedmiotu, jakim jest biologia.

 

Wykład pani Anny Męczkowskiej naczelnika Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Ostrowcu Św. dotyczył działań podejmowanych przez powiat w ramach profilaktyki chorób i ochrony zdrowia. Uświadomił on konieczność przeprowadzania regularnych badań i promowania zdrowego stylu życia wśród młodzieży i ich rodzin.

 

 

Celem prezentacji wyników pracy badawczej Grzegorza Waliszczaka ucznia klasy IIIc o profilu biologiczno - chemicznym było przekazanie informacji o możliwościach zdobywania wiedzy metodami doświadczalnymi. Tematem pracy jest „Wpływ ekstraktów roślinnych na kiełkowanie nasion mniszka lekarskiego”. Samodzielne wykonanie eksperymentu jest konieczne do wzięcia udziału w Olimpiadzie Biologicznej. Wyniki tej pracy będą prezentowane w etapie centralnym olimpiady biologicznej, który odbędzie się 22 kwietnia w Warszawie. Grzegorz zajął I miejsce w 2 etapie w okręgu obejmującym województwo świętokrzyskie i śląskie.

 

Anna Soluch - uczennica kl. IIc o profilu biologiczno -chemicznym przedstawiła prezentację związaną z udziałem w konkursie ekologicznym „Postaw na Słońce”, organizowanym przez Fundację Banku Ochrony Środowiska, dotyczącą wykorzystania naturalnych źródeł energii.

 

 

Udział w konkursach, olimpiadach oraz samodzielne wykonywanie eksperymentów i obserwacji przez uczniów naszej szkoły, służą do pogłębiania wiedzy i zdobywania umiejętności.

 

 

 

 

<< Wstecz

 

Copyright by LO Nr I | Valid HTML 4.01 & CSS

szablon pochodzi ze strony szbloniki.com