Aktualności

:: Strona główna
:: Sprawy bieżące
:: Kalendarium szkolne

O szkole

:: Dane adresowe i kontakt
:: Historia szkoły
:: Galeria zdjęć
:: Osiągnięcia
:: Dokumenty szkolne
:: Organizacje szkolne

Administracja

:: Dyrekcja szkoły
:: Nauczyciele
:: Biblioteka
:: Pedagog szkolny
:: Gabinet lekarski
:: Sekretariat
:: Księgowość

Uczniowie

:: Plan lekcji
:: Klasy
:: Samorząd szkolny
:: Materiały dla ucznia
:: Dzwonki
:: Prace uczniów

Dla Rodziców

:: Rada Rodziców
:: Dyżury nauczycieli
:: Informacje dla Rodziców

Rekrutacja

:: Rekrutacja
:: Dni otwarte

 

 

KOLEJNY SUKCES W STASZICU

 

Piętnastego marca 2017 roku w gmachu Wydziału Biologii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach odbyło się uroczyste zakończenie eliminacji okręgowych XLVI Olimpiady Biologicznej 2016/2017. W okręgu świętokrzyskim obejmującym województwo świętokrzyskie i śląskie brało udział 58 uczniów. Spośród nich siedmioro zakwalifikowało się do etapu centralnego, który odbędzie się w kwietniu w Warszawie.

 

 

Grzegorz Waliszczak uczeń klasy 3c z LO Nr I im. Stanisława Staszica w Ostrowcu Świętokrzyskim przygotowywany przez nauczyciela biologii Jolantę Wojtas, został laureatem i zdobył pierwsze miejsce w tym okręgu. Jest to dla niego ogromny sukces.

 

 

Nagrody rzeczowe i podziękowania za to osiągnięcie odebrali w Kielcach Grzegorz Waliszczak, Dyrektor Szkoły Tomasz Kwiatkowski i nauczyciel biologii Jolanta Wojtas.

 

 

 

 

Należy nadmienić, iż Grzegorz Waliszczak uczący się w Liceum Ogólnokształcącym Nr I w Ostrowcu Świętokrzyskim w klasie z rozszerzonym programem nauczania: biologii i chemii, podczas trzech lat nauki dał się poznać jako uczeń, który zawsze wzorowo wypełnia obowiązki wynikające ze statutu szkoły. Grzegorz prezentuje wysoką kulturę osobistą w szkole i poza nią, reprezentuje Liceum w konkursach i olimpiadach. W roku szkolnym 2015/2016 został finalistą olimpiady biologicznej na szczeblu centralnym. Tytuł ten daje wiele uprawnień min. zwalnia z egzaminu maturalnego z biologii. Ponadto, ma już wolny wstęp na kilka uczelni medycznych np. w Lublinie czy Białymstoku. Należy zaznaczyć, iż Grzegorz jest także finalistą etapu centralnego XXXI Olimpiady Wiedzy Ekologicznej.

 

Sukcesy nie kończą zdobywania nowej wiedzy i umiejętności przez tak dociekliwego ucznia. W roku szkolnym 2016/2017 Grzegorz Waliszczak ponownie wykonał samodzielnie pracę badawczą na temat: ,,Wpływ ekstraktów roślinnych na kiełkowanie nasion mniszka lekarskiego”. Opracowanie wyników eksperymentu oraz wyniki testu w dwóch etapach: podstawowym i okręgowym tegorocznej olimpiady biologicznej zdecydowały ponownie o zakwalifikowaniu ucznia do finału centralnego.

 

zdjęcia ze strony Wydz. Biologii UJK w Kielcach

 

 

 

 

<< Wstecz

 

Copyright by LO Nr I | Valid HTML 4.01 & CSS

szablon pochodzi ze strony szbloniki.com