Aktualności

:: Strona główna
:: Sprawy bieżące
:: Kalendarium szkolne

O szkole

:: Dane adresowe i kontakt
:: Historia szkoły
:: Galeria zdjęć
:: Osiągnięcia
:: Dokumenty szkolne
:: Organizacje szkolne

Administracja

:: Dyrekcja szkoły
:: Nauczyciele
:: Biblioteka
:: Pedagog szkolny
:: Gabinet lekarski
:: Sekretariat
:: Księgowość

Uczniowie

:: Plan lekcji
:: Klasy
:: Samorząd szkolny
:: Materiały dla ucznia
:: Dzwonki
:: Prace uczniów

Dla Rodziców

:: Rada Rodziców
:: Dyżury nauczycieli
:: Informacje dla Rodziców

Rekrutacja

:: Rekrutacja
:: Dni otwarte

 

 

 

 

 

Rok szkolny 2013/2014

ZAPRASZAMY!


UROCZYSTOŚĆ ZAKOŃCZENIA ROKU SZKOLNEGO 2013/2014

 

 

 

więcej>>


 

STYPENDIA STAROSTY ZA ROK SZKOLNY 2013/2014

 

23.06. 2014 roku w Zespole Szkół Nr 3 w Ostrowcu Św. odbyło się uroczyste spotkanie Starosty Ostrowieckiego Zdzisława Kałamagi ze stypendystami, laureatami i finalistami olimpiad. Uczniowie naszej szkoły znaleźli się w gronie osób nagrodzonych i wyróżnionych. Z dumą przedstawiamy nazwiska uczniów, których osiągnięcia zostały zauważone i docenione.

 

więcej>>


 

JAN JAKUB STARZOMSKI laureatem I-go miejsca etapu centralnego w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Języka Angielskiego

 

Bez wątpienia, znajomość języków obcych weryfikowana na różnych poziomach edukacji  jest fundamentem dobrego wykształcenia. Wychodząc naprzeciw potrzebom uczniów, a tym samym, sprawdzając ich możliwości językowe, Liceum Ogólnokształcące Nr I im St. Staszica w Ostrowcu Św., wzięło udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Języka Angielskiego.

 

więcej>>


 

NAGRODY IM. J. KRZYŻANOWSKIEJ WRĘCZONE

 

Mamy przyjemność poinformować, że wręczono nagrody pieniężne im. Janiny Krzyżanowskiej dla uczniów klas II, którzy w danym roku szkolnym uzyskują najlepsze wyniki z języka francuskiego

 

więcej>>


 

 

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

 

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2013/2014 odbędzie się 27 czerwca 2014 roku.
Godzina 8.00 msza św. w kolegiacie św. Michała Archanioła
Godzina 10.00 zakończenie roku szkolnego w szkole

 


Współpraca pomiędzy LO Nr I im. Stanisława Staszica w Ostrowcu świętokrzyskim a zaprzyjaŸnioną szkołą Emil von Bering- Gymnasium w Spardorfie.

Współpraca ze szkołą partnerską Emil von Bering- Gymnasium w Spardorf, rozwija się od 1992 roku. W ramach tej współpracy organizowane są spotkania młodzieży polsko- niemieckiej. Na przełomie ostatnich 22 lat wzięło w niej udział ponad 300 uczniów zarówno ze strony polskiej jak i niemieckiej.

więcej>>


UCZNIOWIE „STASZICA” NA FESTIWALU FILMOTEKI SZKOLNEJ

W dniach 9-10 czerwca w Warszawie odbyła się 5. edycja Festiwalu Filmoteki Szkolnej, który jest podsumowaniem efektów całorocznej pracy z filmem uczniów i nauczycieli szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych, w ramach programu edukacyjnego "Filmoteka Szkolna. Akcja!".

więcej>>


 

AKADEMIA SZKOLNA Z OKAZJI DNIA PATRONA SZKOŁY


W dniu 12 czerwca 2014 roku o godzinie 10.45 odbyła się w naszej szkole akademia z okazji Dnia Patrona szkoły- Stanisława Staszica.

więcej>>


 

Uczennica „Staszica” Magdalena Obcowska Finalistką
XXI Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Francuskiej w Radziejowie


Ogólnopolski Festiwal Piosenki w Radziejowie jest formą popularyzacji piosenki francuskiej. Udział w Festiwalu mogą zgłaszać soliści, zespoły wokalne i wokalno-instrumentalne.

więcej>>


 

Sukces Weroniki Iljasow, absolwentki "Staszica"


Dzięki współpracy LO Nr I im. St. Staszica w Ostrowcu Św. z francuskim czasopismem
Le Carrefour des Opinions i Uniwersytetem Montrealskim oraz zaangażowaniu Dyrektor LO Nr I Grażyny Kałamagi w rozwijanie kontaktów międzynarodowych, w 2012 roku został zorganizowany Wojewódzki Konkurs na temat Uniwersytetu Montrealskiego.

więcej>>


 

Nasi uczniowie nagrodzeni i wyróżnieni w IV Wojewódzkim Konkursie Tłumaczeniowym i Literackim z Języka Francuskiego


W dniu 5 czerwca 2014 roku w I Liceum Ogólnokształcącym im.S.Żeromskiego w Kielcach odbyła się ciekawa sesja tłumaczeniowa poświęcona sztuce przekładu i pracy tłumacza w czasie której nastąpiło uroczyste wręczenie nagród i wyróżnień IV Wojewódzkiego Konkursu Tłumaczeniowego na esej w języku polskim oraz na najlepsze tłumaczenie tekstów literackich z języka francuskiego.

więcej>>


 

Sukces Ines Rożek w Ogólnopolskim Konkursie "Złota Ósemka" 2014


Uczennica naszej szkoły Ines ROŻEK zdobyła wyróżnienie w XVI Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym "Złota Ósemka" 2014 , który odbył się w dniu 20 maja 2014 roku w Warszawie. Jury oceniało dobór repertuaru, interpretację, wrażliwość muzyczną, poziom warsztatu wykonawczego, czystość i poprawność wykonania, dykcję,

prezencję i pomysłowość.
Ines wykonała piosenkę w j.francuskim " Je t'aime" Lary Fabian.

Gratulujemy!


 

ZDROWE ŻYWIENIE


Nasza szkoła została zgłoszona do projektu edukacyjnego KIK/34 w ramach Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy (SPPW), Zapobieganie nadwadze i otyłości oraz chorobom przewlekłym poprzez edukację społeczeństwa w zakresie żywienia i aktywności fizycznej.

 

http://www.tvnstyle.pl/programy/wiem-co-jem-i-wiem-co-kupuje,5004.html

więcej>>


MGR WOJCIECH SZYMAŃSKI PO RAZ DRUGI LAUREATEM PLEBISCYTU BELFER ROKU


Poznaliśmy laureatów ósmej edycji plebiscytu "Echa Dnia", w którym wybieraliśmy najlepszych nauczycieli w powiecie ostrowieckim i województwie świętokrzyskim.

 

więcej>>


 

COMPANEROS W "STASZKU"


W środę 9 kwietnia sala numer 5 co chwilę wybuchała głośnym śmiechem. A to za sprawą kabaretu COMPANEROS, który sprawił, że nasi uczniowie mogli choć na chwilę oderwać się od nauki i oddać przyjemnej rozrywce.

więcej>>


 

 

VIII SZKOLNY KONKURS FOTOGRAFICZNY


Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnej edycji konkursu fotograficznego. Osoby chętne do wzięcia udziału w konkursie proszone są o dostarczenie prac konkursowych, wykonanych  samodzielnie do dnia
30 maja 2014r (piątek) na nośnikach CD w formacie JPG lub przesłanie na makjus@tlen.pl

więcej>>


 

Finaliści 10-tej edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Francuskojęzycznych Filmów Krótkometrażowych w Zielonej Górze


Celem tegorocznej dziesiątej edycji Festiwalu było zrealizowanie filmu na temat "Rura" z dialogami w języku francuskim i napisami w języku polskim.

Ekipa filmowa naszej szkoły w składzie podanym poniżej podjęła się samodzielnie wykonania tego zadania.

więcej>>


 

Z CYKLU WARSZAWSKIE IMPRESJE ODC. 78

KULTURALNY KWIECIEŃ


Niewątpliwie klasa II D mogłaby tym mianem określić miniony miesiąc.
Najpierw wizyta w Kielcach i niecodzienne spotkanie z aktorem MARCELEM SABATEM, następnie wyprawa do Warszawy i ... "kulturalny wieczór" w Teatrze KWADRAT, m.in. w "towarzystwie" takich znakomitości jak GRZEGORZ WONS, LUSYNA MALEC, KATARZYNA GLINKA CZY MARTA ŻMUDA-TRZEBIATOWSKA. Spektakl "Ciotka Karola 3.0" zgromadził w kwietniowy wieczór rzesze publiczności - wśród której byliśmy także i MY - "uczniowska śmietanka" klasy II D wraz z prof. Wojciechem Szymańskim.

więcej>>


 

ROCZNICA UCHWALENIE KONSTYTUCJI


3 maja obchodzimy święto uchwalenia  Konstytucji -Ustawy Rządowej regulującej ustrój prawny Rzeczypospolitej Obojga Narodów . Dokładnie 3 maja 1791 roku jako pierwsza

w Europie i  druga na świecie Polska podpisała dokument mówiący o poprawie ustroju

w państwie polskim.

więcej>>


 

UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO UCZNIÓW KLAS TRZECICH


25 kwietnia 2014 roku w Staszicu odbyło się  uroczyste pożegnanie klas trzecich, na którym podsumowano trzyletni proces dydaktyczno - wychowawczy oraz nagrodzono uczniów za  wyniki w nauce, sporcie i działalności pozaszkolnej.

więcej>>


Z CYKLU WARSZAWSKIE IMPRESJE, ODC. 79

10 MARCA bladym świtem wyruszyliśmy na wycieczkę do Warszawy. Mieliśmy niezwykłe szczęście - bo naszymi opiekunami byli: prof. Wojciech Szymański,  dyr. prof. Tomasz Kwiatkowski i. ks. prof. Michał Powęską - dlatego też już od chwili wyjazdu w autokarze panowała wspaniała atmosfera i "każden był pełen radości".

więcej>>


 

 

W dniu 28 kwietnia 2014r. o godzinie 16.00 odbędzie sie spotkanie wychowawców z rodzicami uczniów klas I - II.

 

Serdecznie zapraszamy!


RELACJA Z DNIA OTWARTEGO W "STASZICU"


12.04.2014.w "Staszicu" odbył się Dzień Otwarty. Przybyła  bardzo liczna grupa uczniów  szkół gimnazjalnych z Ostrowca Św. oraz z okolicznych miejscowości. W tym dniu zaproszono  uczniów do poznania oferty dydaktyczno-wychowawczej  szkoły a także całego obiektu szkolnego. Przewodnikami i gospodarzami była  kadra pedagogiczna  oraz uczniowie LO nr I.

więcej>>


IV MIĘDZYSZKOLNY KONKURS PIOSENKI OBCOJĘZYCZNEJ


W dniu 9 kwietnia 2014 roku w I Liceum Ogólnokształcącym im. T. Kościuszki w Starachowicach odbył się IV Międzyszkolny Festiwal Piosenki Obcojęzycznej pod patronatem Starosty .

więcej>>


 

 

 

 

 


KONKURS DLA GIMNAZJALISTÓW "JEDEN Z DZIESIĘCIU" ROZSTRZYGNIĘTY


Dnia 1 kwietnia 2014 roku w Liceum Ogólnokształcącym im. Stanisława Staszica odbył się Konkurs biologiczno-chemiczny dla gimnazjalistów organizowany przez klasę II C
i I C wraz z nauczycielami: Jolantą Wojtas, Katarzyną Nogal, Danutą Majewską oraz Urszulą Cędzikowską.

więcej>>


 

MARCEL SABAT (czyli filmowy "Zośka") POZDRAWIA UCZNIÓW LICEUM STASZICA


Podczas gdy cała szkoła celebrowała 1 kwietnia, przebierając się w przeróżne kreacje, klasa II D wraz z panem Wojciechem Szymańskim wybrała się do stolicy naszego województwa. Gotowi na poznanie nowych, ciekawych ludzi wyruszyliśmy w drogę niedługo po godzinie ósmej.

więcej>>


 

NIEBANALNE POCZUCIE HUMORU UCZNIÓW "STASZICA"


01.04.2014r. w Liceum Ogólnokształcącym nr I im. Stanisława Staszica w Ostrowcu Świętokrzyskim, odbyła się uroczystość Pierwszego Dnia Wiosny,

połączona z Prima Aprilis.

więcej>>


 

Naukowcy Polskiego Stowarzyszenia Badań Wspólnoty Europejskiej prowadzą zajęcia dla młodzieży "Staszica"

 

Jeszcze w lutym br. LO nr I im. Stanisława Staszica w Ostrowcu Św. zgłosiło chęć udziału w działaniach zaplanowanych przez Polskie Stowarzyszenie Badań Wspólnoty Europejskiej (PECSA) w ramach projektu "Akademia Młodego Europejczyka" (AME). Projekt jest współfinansowany przez Narodowy Bank Polski w ramach programu edukacji ekonomicznej w naszym kraju oraz przez Komisję Europejską wpisując się

w Program Jean Monnet.

więcej>>


 

III MIĘDZYSZKOLNY FESTIWAL PIOSENKI NIEMIECKIEJ

 

31 marca 2014 roku w Liceum Ogólnokształcącym Nr I im. St. Staszica odbył się III Międzyszkolny Festiwal Piosenki Niemieckiej.

więcej>>


 

IX EDYCJA MIEDZYSZKOLNEGO KONKURSU WIEDZY O FRANCJI W "STASZICU"

 

Dnia 20 marca 2014r. odbyło się w LO Nr I im. St. Staszica w Ostrowcu ogłoszenie wyników IX Międzyszkolnego Konkursu dla Gimnazjalistów

"Z Francją za pan brat".

więcej>>


 

ZAPRASZAMY DO SZKOLNEGO RADIA "STASZICA"

 

https://www.facebook.com/Staszek.FM

 

więcej>>


 

DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU W "STASZICU"

 

W związku z ogólnopolską akcją Dzień Bezpiecznego Internetu, w dniach 17-21 lutego, w "Staszicu" odbyły się zajęcia dla klas pierwszych nt. zagrożeń Internetu, zachowania zasad bezpieczeństwa, Netykiety Cyberprzemocy. Hasło przewodnie tegorocznej kampanii brzmi "Razem tworzymy lepszy Internet".

więcej>>


 

ZAJĘCIA   WYRÓWNAWCZE  W   CZASIE   FERII   ZIMOWYCH

 

 

Imię i nazwisko   nauczyciela

 

Przedmiot

 

Data

 

Godzina

 

Klasa

Grudzień  Wiesława

Język angielski

10.02.2014

10.00-12.00

I b i nie tylko jeśli będą chętni

Borzym  Monika

Język niemiecki

03.02.2014
04.02.2014
05.02.2014

 

11.00-13.00

 

III a, III d

Dębicka  Ewa

Matematyka

06.02.2014

9.00-10.30
10.30-12.00

       III c
         I d

Mierzejewska  Ewa

Język polski

03.02.2014
do 07.02.2014

 

10.00-13.00

konsultacje dla klasy III c

Mączka  Dorota

Język polski

03.02.2014

10.00-13.00

konsultacje maturalne dla kl. III b

Wróbel Dorota

Język łaciński

04.02.2014

9.00

zajęcia wyrównawcze

Majewska  Danuta

Biologia

04.02.2014

11.15-12.45

ćwiczenia  w rozwiązywaniu arkuszy maturalnych III c

Szczerbińska Katarzyna

Język polski

06.02.2014

8.30-10.30

Zajęcia przygot.uczn.do matury z j.pol.

Góra  Katarzyna

 

Język angielski

03.02.2014

04.02.2014
05.02.2014

8.00-13.00

8.00-13.00
8.00-13.00

zajęcia logopedyczne
III b, e
III a, c, d

Sowińska Agata

Język angielski

14.02.2014

10.00-13.00

 

Jezierska  Jadwiga

Matematyka

03.02.2014

10.00-12.00

 

Broda  Jolanta

Historia

11.02.2014

10.00

III b, III d

Kowalska  Anna

Język polski

03.02.2014
04.02.2014

11.00
11.00

III d
III d

Waliszczak  Dorota

Język angielski

04.02.2014

10.30-12.00

klasa III a, c, d

Wosiek  Roman

Matematyka

04.02.2014

9.00-11.30

I a

 

Szymański  Wojciech

Warsztaty filmowe

04.02.2014

10.30-12.00

II d

Cędzikowska  Urszula

Chemia

07.02.2014

9.00-11.00

II a

Starzomski  Jan

Geografia

04.02.2014
06.02.2014
11.02.2014

 

9.00-11.00

 

klasy III

 

 


NOC BIOLOGÓW NA UW

 

10 stycznia 2014r. - wyjazd uczniów klas biologiczno-chemicznych na wykłady i warsztaty dotyczące najnowszych osiągnięć biologii


 

 

WIRTUALNY FESTIWAL FILMOTEKI SZKOLNEJ

 

Nie po raz pierwszy uczniowie klasy II D spróbowali swoich sił w konkursie filmowym. Tym razem był to Wirtualny Festiwal Filmoteki Szkolnej. Informację o czwartej już edycji tego turnieju znaleźli na facebook'owym profilu Filmoteki..

więcej>>


 

Sukces w Międzynarodowym Konkursie na Piosenkę "Moje marzenie o Europie"

 

 

Uczennica naszej szkoły Ines Rożek wyśpiewała 8 miejsce w Międzynarodowym Konkursie na Piosenkę "Moje marzenie o Europie", który został rozstrzygnięty w grudniu 2013 roku , a dzięki Krystianowi Przysiwkowi z kl. II d skomponowana przez nas piosenka wraz z nagraniem została przesłana na czas do Organizatorów we Francji

 

Lista 15 szkół, których uczniowie otrzymali najwięcej punktów:

http://www.aede-france.org/Palmares-2013.htmlNastrojowych i radosnych

Świąt Bożego Narodzenia

oraz

samych szczęśliwych zdarzeń

w nadchodzącym

Nowym Roku...

 

Wykorzystano zdjęcia min. z następujących stron: www.tapetus.pl, cjg.gazeta.pl, kartka.pl, imperiumtapet.pll

 


Uczniowie naszego liceum nominowani w Międzynarodowym Konkursie " Dawno, dawno temu... przed 50-cioma laty

 

W 50-tą rocznicę podpisania przez Niemcy i Francję Traktatu Elizejskiego odbył się Międzynarodowy  Konkurs zorganizowany przez Grand méchant loup | Böser Wolf | Dużego złego wilka (eEducation Masterplan Projekt und Verein e.V.), adresowany również do uczniów polskich szkół.

więcej>>


 

 

 

V Międzyszkolny Przegląd Kolęd i Pastorałek w języku romańskim

 

Dnia 12 grudnia 2013 roku w LO Nr I im.St.Staszica nauczyciele języków romańskich ( tym razem j.hiszpańskiego, j.francuskiego i j.łacińskiego) mieli okazję do wspólnego spotkania na V Międzyszkolnym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek zorganizowanym przez panią Patrycję Kosmacińską, nauczyciela j. hiszpańskiego i panią Joannę Gibalską nauczyciela j.francuskiego.

więcej>>


 

JASEŁKA W STASZICU

 

Ostatnie szkolne spotkanie w 2013 roku w Liceum Ogólnokształcącym im. St. Staszica miało wyjątkowy charakter. Wszyscy uczniowie wraz ze swoimi Profesorami spędzili ten dzień w atmosferze zbliżających się śŚwiąt Bożego Narodzenia.

więcej>>


 

WYMIANA MŁODZIEŻY POLSKO-ROSYJSKA

 

W dniach 12-16 grudnia 2013 roku LO Nr I im. St. Staszica w Ostrowcu św. gosciło grupę młodzieży z Rosji, z Bałtyckiej Morskiej Akademii Przemysłu Rybnego w Kaliningradzie (KMRK).

więcej>>


 

ZAPRASZAMY do udziału w I edycji

WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU PIOSENKI ŻYDOWSKIEJ

 

Zapraszamy uczniów gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych do udziału w I edycji Wojewódzkiego Konkursu Piosenki Żydowskiej "Hawa Nagila"

więcej>>


OLIMPIADA JĘZYKA HiSZPAŃSKIEGO

 

Z przyjemnością informujemy, że na podstawie decyzji Komitetu Głównego Olimpiady Języka Hiszpańskiego uczennica naszej szkoły: Marta Pasternak

(opiekun p.P. KOsmacińska) została zakwalifikowana

do II etapu okręgowego OJH, który odbędzie się w Krakowie.

Gratulujemy!!!


 

 

XXXVII OLIMPIADA JĘZYKA FRANCUSKIEGO

 

Z przyjemnością informujemy, że na podstawie decyzji Komitetu Głównego Olimpiady Języka Francuskiego uczennica naszej szkoły: Karolina Sobieraj

(opiekun p.Joanna Gibalska) została zakwalifikowana

do II etapu okręgowego OJF, który odbędzie się w Krakowie.

Gratulujemy!!!


 

OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL FORM DOKUMENTALNYCH NURT 2013

 

W Liceum Ogólnokształcącym Nr I im. St. Staszica istnieje klasa o profilu lingwistyczno-dziennikarskim. Młodzież uczęszczająca do tej klasy jest otwarta na kulturę, chętnie z nią obcuje. Nauce w tej klasie towarzyszą częste wyjścia do kina, teatru czy inne kulturalne imprezy. Ostatnim z ważniejszych wydarzeń był udział w Ogólnopolskim Festiwalu Form Dokumentalnych NURT 2013.

więcej>>


 

SPOTKANIE WYCHOWAWCÓW Z RODZICAMI

 

W dniu 9 grudnia 2013r. (poniedziałek) o godzinie 16.00 odbędzie sie spotkanie wychowawców z rodzicami uczniów klas I - III.

 

Serdecznie zapraszamy!

 

UWAGA! W związku z tym, że 9 grudnia zaplanowane jest spotkanie z rodzicami, dyżur nauczycieli w dniu 2 grudnia zostaje ODWOŁANY.


CZWARTY ROK Z KOLEI STASZIC GÓRĄ!!!!!

 

W dniu 05.12.2013 roku uczniowie LO Nr I im. St. Staszica wzięli udział w V MIEDZYSZKOLNYM KONKURSIE POEZJI OBCOJĘZYCZNEJ org. przez LO Nr III im. Wł. Broniewskiego, w którym wzięło udział ponad 45 uczniów ze szkól średnich powiatu ostrowieckiego oraz ze Starachowic.

więcej>>


 

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO

 

Już  po raz piąty w murach Liceum Ogólnokształcącego Nr I im. Stanisława Staszica w Ostrowcu Św., 4 grudnia br., odbył się konkurs języka angielskiego, skierowany do uczniów szkół gimnazjalnych powiatu ostrowieckiego. Celem konkursu było zainteresowanie językiem angielskim oraz rozwijanie sprawności językowej, jaką jest rozumienie ze słuchu. Podobnie jak w  latach ubiegłych zainteresowanie tą inicjatywą było ogromne.

więcej>>


 

SZLACHETNA PACZKA

 

Uczniowie "Staszica" kolejny raz stanęli na wysokości zadania i pomogli potrzebującej rodzinie.

więcej>>


 

 

SOWA MATEMATYCZNA

 

Dnia 25 listopada 2013 r odbył się I etap Ogólnopolskiej Olimpiady "Sowa Matematyczna".  Wzięło  w nim udział 80 uczniów klas pierwszych i drugich naszej szkoły, którzy pracowali           w dwudziestu czteroosobowych  drużynach.

więcej>>


 

BAREJAAA... NON STOP CZYLI ŁUBU DUBU NIECH NAM ŻYJE PREZES NASZEGO KLUBU !!!

 

Niektóre powiedzenia, czy nawet całe dialogi z filmów tak bardzo zapisują się w pamięci, że są wspominane przez lata i nadal wywołują salwy śmiechu.

 

więcej>>


 

RECENZJA WYSTAWY "POZDROWIENIA Z OSTROWCA"

 

Dnia 8 października 2013r. grupa uczniów z klasy I A wraz ze swoim wychowawcą profesorem Wojciechem Szymańskim, udała się na wystawę zatytułowaną

"Pozdrowienia z Ostrowca".

 

więcej>>


 

SZTAFETOWE BIEGI PRZEŁAJOWE DZIEWCZĄT I CHŁOPCOW - GUTWIN 2013

 

Sztafeta dziewcząt zajęła III miejsce, sztafeta chłopców V miejsce-gratulujemy!

 

więcej>>


 

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ W "STASZICU" - Z UKŁONEM W STRONĘ NAUCZYCIELI

 

11.10.2013R. w LO nr I im. St. Staszica odbyła się uroczysta akademia, którą zainaugurowano przypomnieniem genezy polskiego święta.

więcej>>


 

PIERWSZA WIZYTA UCZNIÓW "STASZICA" W ROSJI

 

Liceum Ogólnokształcące Nr I im. St. Staszica w Ostrowcu Św. nawiązało współpracę z "Bałtycką Akademią Morską i Przemysłu Rybnego w Kaliningradzie" oraz organizacją "Sturwał" kierowaną przez Olgę Sołowiową.

 

więcej>>


 

BENEFIS "CZARNYCH CHMUR"

 

Tłumy ludzi odwiedziły w miniony weekend Pustelnię Złotego Lasu w świętokrzyskiem. A to właśnie za sprawą zorganizowanego przez ks. Wiesława Kowalewskiego uroczystego benefisu serialu "Czarne Chmury"

 

więcej>>


 

UROCZYSTOŚĆ ŚLUBOWANIA UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH

 

W dniu 19 września 2013 r. w "Staszicu" miało miejsce uroczyste

ślubowanie uczniów klas pierwszych.

 

więcej>>


 

UCZNIOWIE "STASZICA" PODZIWIALI UROKI FRANCJI

 

W dzisiejszych czasach młodzi ludzie otwarci są na poznawanie kultury innych krajów oraz
pogłębianie swoich umiejętności językowych. Dlatego też uczniowie Liceum
Ogólnokształcącego Nr I im. Stanisława Staszica w Ostrowcu Świętokrzyskim i Liceum
Ogólnokształcącego Nr III im. Władysława Broniewskiego podjęli decyzję o wzięciu udziału
w 22. wymianie z zaprzyjaźnionym Liceum St. Joseph w La Roche-sur-Yon

w departamencie Wandei.

 

więcej>>


 

GOŚCIE Z FRANCJI W "STASZICU"

 

W minionym tygodniu naszą szkołę odwiedzili goście z Francji: Pietro i Fanny Barone.

 

więcej>>


 

TYSZKIEWICZ, MIKULSKI, ZAWADZKA, PIETRASZAK, LIPOWSKA... I INNI

CZYLI KLUB FILMOWY POWRACA

 

Po wakacyjnej przerwie wznawia działalność SZKOLNY KLUB FILMOWY współpracujący

z ARTYSTYCZNYM KLUBEM FILMOWY działającym przy kinie "ETIUDA" oraz Centrum Edukacji Obywatelskiej w ramach projektu FILMOTEKA SZKOLNA. AKCJA!

 

więcej>>


 

 

SPOTKANIE WYCHOWAWCÓW Z RODZICAMI

 

W dniu 16 września 2013r. o godzinie 16.00 odbędzie sie spotkanie wychowawców

z rodzicami uczniów klas III.

Sprawy organizacyjne - sala nr 5 (20 minut), następnie spotkanie z wychowawcami klas.

 

 

 

 

W dniu 19 września 2013r. odbędzie sie spotkanie wychowawców

z rodzicami uczniów klas I i II.

Klasy I - godzina 16.00

Klasy II - godzina 17.00

 

Sprawy organizacyjne (klasy I) - sala nr 5 (20 minut), następnie spotkanie z wychowawcami klas.

Sprawy organizacyjne (klasy II) - sala nr 2 (20 minut), następnie spotkanie z wychowawcami klas.

 

Serdecznie zapraszamy!


 

Rozpoczęcie roku szkolnego 2013/2014

2 września o godzinie 9.00

 

 

Uczniów klas pierwszych prosimy o przyniesienie DŁUGOPISÓW

- test kwalifikujący do właściwej grupy językowej.

więcej>>


Wykaz podręczników dla uczniów klas pierwszych

w roku szkolnym 2013/2014

 


 

 

 


 

 

 

<< Wstecz

 

w
Copyright by LO Nr I | Valid HTML 4.01 & CSS

szablon pochodzi ze strony szbloniki.com